Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP/KMP Elbląg: Policjanci przechwycili ponad 40 kg narkotyków

Kryminalni z KWP w Olsztynie współpracując z policjantami z Elbląga zatrzymali 3 mężczyzn związanych z handlem narkotykami. Policyjna realizacja na terenie Gdańska i Elbląga skutkowała odebraniem przestępcom ponad 40 kg narkotyków wartych około 1,5 mln zł. Sprawcy ukrywali się i swoje nielegalne interesy w mieszkaniach na strzeżonych osiedlach.

Zatrzymani mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni zatrzymaniem i tym jak policjanci z ich szaf ubraniowych wyciągali popakowane narkotyki. Cios, który kryminalni zadali grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym dużą gotówkę.

To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek

- podsumowują swoją pracę policjanci.


Rok pracy operacyjnej

Od roku policjanci wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie wspólnie z elbląskimi kolegami rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami. Ustalenia kryminalnych doprowadziły ich zarówno do osób biorących udział w przestępczym procederze, a także do magazynu, w którym przechowywano narkotyki.

19 stycznia - realizacja

Grupy realizacyjne złożone z kryminalnych z wojewódzkiej i miejskiej przy wsparciu policyjnych antyterrorystów z Gdańska ruszyły na Pomorze i do Elbląga.
W stolicy Trójmiasta ukrywał się poszukiwany Dariusz L. To 38-latek z bogatą kartoteką. Był podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej Kulawego, uprowadzenie i zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem dwóch szczecińskich biznesmenów, których ciał do dziś nie odnaleziono.
Wczoraj policjanci zaskoczyli go w apartamentowcu w Gdańsku. Zabezpieczono tam kilka tysięcy złotych oraz telefony komórkowe i niewielkie ilości narkotyków.
Tam także policjanci zatrzymali 37-latka. Jego udział w grupie przestępczej jest ustalany.

W Elblągu policjanci namierzyli magazyn, w którym były przechowywane narkotyki. Mieszkanie na osiedlu strzeżonym niedaleko Parku Dolinka kryminalnym otworzył Rafał N. Na co dzień był to lokal wynajęty specjalnie do przechowywania narkotyków. W każdym pomieszczeniu kryminalni odnajdowali poukrywane np. w szafach ubraniowych paczki z marihuaną, amfetaminą, kokainą. W sumie zabezpieczono około 40 kg tych środków odurzających i ponad 7 tyś. sztuk tabletek ekstazy. Policjanci zabezpieczyli także maszynę do próżniowego pakowania narkotyków oraz 10 tyś zł w gotówce.
38-letni mieszkaniec Elbląga notowany za przestępstwa narkotykowe dołączył do swoich wspólników zatrzymanych w Gdańsku.

Z Holandii do Polski

Z materiału dowodowego zebranego przez policjantów wynika, że narkotyki miały trafiać do naszego kraju głównie z Holandii. Następnie były sprzedawane w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim.

 

 • Oględziny zabezpieczonych narkotyków
  Oględziny zabezpieczonych narkotyków
 • Jeden z zatrzymanych mężczyzn
  Jeden z zatrzymanych mężczyzn
 • Policjant na miejscu realizacji
  Policjant na miejscu realizacji
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone narkotyki
  Zabezpieczone narkotyki
 • Zabezpieczone pieniądze
  Zabezpieczone pieniądze
 • Zabezpieczony sprzęt
  Zabezpieczony sprzęt
 • Zatrzymany mężczyzna
  Zatrzymany mężczyzna

 

Zarzuty i areszt

Wczoraj policjanci przeprowadzili oględziny zabezpieczonych narkotyków. Poszukiwany Dariusz L. trafił do aresztu śledczego, ponieważ musi odbyć karę 1,6 roku pozbawienia wolności za nielegalne posiadanie broni i amunicji. Ale nie tylko za to poniesie odpowiedzialność karną.  Zarówno on, jak i Rafał N. trafią usłyszą zarzuty usiłowania wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokuratura wspólnie z policją wystąpi do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanych, którym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rozwojowe śledztwo

Sprawa ta będzie miała ciąg dalszy – podsumował policyjną realizację kom. Krzysztof Pytlarczyk Zastępca Naczelnika Wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie. Wyjaśniamy poszczególne wątki śledztwa, osoby powiązane z zatrzymanymi figurantami. Cios, który zadaliśmy grupie był na pewno dla niej dotkliwy. Sprawcy stracili kilkadziesiąt kg narkotyków, a tym samym 1,5 mln zł. To co dla nas najważniejsze, mocno zachwialiśmy pozycję grupy przestępczej, a substancje niszczące życie wielu ludzi nie trafią na rynek.

(red.Anna Fic)

Powrót na górę strony