Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Zaczęło się od biegającego po lesie psa, a skończyło zarzutami za posiadanie przedmiotów służących do kłusownictwa

Mieszkaniec gm. Kozłowo usłyszał zarzut posiadania urządzeń przeznaczonych do kłusownictwa. W trakcie przeszukania jego posesji policjanci znaleźli przerobiony nóż służący do kłusowania oraz wnyki. Sprawa zaczęła się od psa, który biegał po lesie i wpadł w zastawione sidła. Zgodnie z prawem łowieckim właścicielowi wnyków grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

W minioną niedzielę nidzicki oficer dyżurny otrzymał informację o zatrzymanym przez Straż Rybacką mężczyźnie posiadającym tzw. wnyk tj. metalową linkę z pętlą. 28-latek wyjaśniał strażnikom, że jego pupil biegając po lesie złapał się w niego. Wnyk pod wpływem szarpania psa zaciskał się na jego szyi. Właściciel szybko pomógł oswobodzić się zwierzęciu z pułapki. Postanowił zabrać metalową linkę ze sobą do domu, aby przypadkiem leśne zwierzęta nie podzieliły losu jego psa. W czasie demontowania pułapki jego uwagę przykuły ślady butów pozostawione na śniegu prawdopodobnie przez osobę, która założyła wnyk. 28-latek w ten sposób dotarł do kolejnych czterech zastawionych sideł. W czasie, gdy mężczyzna wracał do domu, zauważyli go strażnicy rybaccy, którzy zainteresowali się biegającym po lesie bez dozoru psem oraz metalową linką trzymaną w ręku przez jego właściciela. Mieszkaniec gminy Kozłowo na widok funkcjonariuszy odrzucił wnyk do rowu. Jak później tłumaczył policjantom, zrobił tak, bo się przestraszył.

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani policjanci, którym wskazano zastawione wnyki. Funkcjonariusze wyjaśniając szczegóły zdarzenia, w trakcie wykonywanych czynności wytypowali sprawcę, który mógł nastawić pułapki na zwierzynę. W czasie przeszukania posiadłości 57-latka, mieszkańca gm. Kozłowo policjanci zabezpieczyli dodatkowo 2 wnyki oraz nóż służący do kłusowania.

Wczoraj 57-letniemu mężczyźnie został przedstawiony zarzut posiadania urządzeń przeznaczonych do kłusowania, za co grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Id/af

  • Czynności policjantów na miejscu zdarzenia

Film Policjant prezentuje zabezpieczone wnyki i nóż

Pobierz plik Policjant prezentuje zabezpieczone wnyki i nóż (format mp4 - rozmiar 5.54 MB)

Powrót na górę strony