Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn, Elbląg, Ostróda: Zabezpieczone narkotyki i amunicja. Trzej zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty

Olsztyńscy policjanci w centrum miasta zatrzymali 21-letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli ponad 80 gramów narkotyków. Kryminalni z Elbląga zatrzymali 38-latka, który na swojej posesji poza narkotykami miał amunicję do broni krótkiej i długiej. W Ostródzie zatrzymany 22-latek odpowie za uprawę marihuany, którą potem sprzedawał, by spłacić swoje długi. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że jeden z mieszkańców centrum Olsztyna może ukrywać w swoim mieszkaniu narkotyki.

W minioną środę (13.01.2016) funkcjonariusze pojechali pod jego adres. Tam przed budynkiem zauważyli 21-latka wsiadającego do swojego samochodu. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny. Jak się okazało mieszkaniec Olsztyna posiadał przy sobie marihuanę, a w jego aucie policjanci znaleźli metamfetaminę.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli kolejne narkotyki - łącznie ponad 60 gramów metamfetaminy i ponad 20 gramów marihuany.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i wczoraj usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Mieszkaniec Olsztyna nie kwestionował swojej winy.

W Elblągu tamtejsi policjanci kryminalni zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Pasłęk. Sebastian K. w budynku gospodarczym na terenie swojej posesji miał ukryte narkotyki i amunicję.

Policjanci weszli na jego teren także w środę. Mężczyzna nie stawiał oporu i został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka sztuk amunicji do broni krótkiej i długiej, ponad 110 gramów amfetaminy pchowanej w plastikowym pojemniku, kilka gramów marihuany, tabletki ekstazy oraz blisko 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Zabezpieczyli także 2300 zł na poczet przyszłej kary. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i teraz odpowie m.in. za posiadanie znacznej ilości narkotyków i nielegalne posiadanie amunicji. Mężczyzna wcześniej był karany za kradzieże.

  • Zabezpieczone narkotyki i amunicja
    Zabezpieczone narkotyki i amunicja
  • Zabezpieczone narkotyki i amunicja
    Zabezpieczone narkotyki i amunicja

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić także 22-letniemu mieszkańcowi Ostródy. Tamtejsi kryminalni zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewali o to, że może posiadać środki odurzające. Podczas przeszukania znaleźli u niego 10 gramów marihuany.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że kilka miesięcy temu w lesie sam wyhodował konopie indyjskie, a kiedy wyrosły, zabrał wszystko do swojej piwnicy, wysuszył i poporcjował. Powiedział, że wyprodukował około 40 gramów narkotyku. Część sprzedał, część wypalił sam.

Tłumaczył, że postanowił zająć sie tym przestępczym procederem, ponieważ miał długi, które chciał szybko spłacić. Podczas przesłuchania nie kwestionował swojej winy. Teraz ze swojego postępowania wytłumaczy się przed sądem.

(KB/JS/BB/TM)

Powrót na górę strony