Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Zatrzymali 39-latka i zabezpieczyli ponad 3 kilogramy dopalaczy

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 39-letniego Tomasza W. oraz jego 25-letnią dziewczynę. Mężczyzna rozprowadzał na terenie Elbląga dopalacze oraz narkotyki. Policjanci w czasie przeszukania znaleźli u niego kilkadziesiąt strunowych woreczków z poporcjowaną amfetaminą oraz ponad 3 kilogramy dopalaczy. Mężczyzna odpowie za wprowadzanie do obiegu substancji odurzających.

Zatrzymanie miało miejsce wczoraj (12.01.2016) na ul. Kosynierów Gdyńskich. Policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu od dłuższego czasu obserwowali 39-latka. Wiedzieli, że zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków oraz dopalaczy. Wczoraj zatrzymali go oraz zabezpieczyli substancje odurzające, które posiadał.

Jak stwierdzili kryminalni mężczyzna nie był “detalistą”. Świadczy o tym chociażby ilość zabezpieczonych przy nim narkotyków. Oprócz 3 kilogramów dopalaczy policjanci znaleźli także blisko 30 woreczków foliowych z amfetaminą oraz ponad 60 papierowych zawiniątek z roślinnym suszem. Kryminalni mieli także wytypowane pomieszczenia na terenie Elbląga, które sprawdzili pod kątem przechowywania narkotyków.

Mężczyzna w trakcie przeszukania, po tym jak policjanci zabezpieczyli pierwszą partię znalezionych narkotyków, zdał sobie sprawę z tego, że nie uniknie odpowiedzialności i sam wskazał funkcjonariuszom, gdzie przechowuje pozostałe substancje oraz susz. Znajdowały się one w piwnicy budynku.

 

 

  • Zabezpieczone dopalacze
    Zabezpieczone dopalacze
  • Policjant zabezpiecza znalezione dopalacze
    Policjant zabezpiecza znalezione dopalacze

W policyjnej ocenie 39-latek w zajmowanym przez siebie lokalu na terenie miasta prowadził swego rodzaju „sklep” z narkotykami. Sprawa, do której został zatrzymany Tomasz W. jest rozwojowa.

Elbląscy policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań osób powiązanych z tego rodzaju działalnością przestępczą również na terenie kraju.

(KN/TM)

Powrót na górę strony