Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz/Kętrzyn: Wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych

Opady śniegu i niskie temperatury stanowią poważne utrudnienie dla kierowców. Dlatego tak ważne w tych warunkach jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierujących. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło poważnego zdarzenia drogowego. W Kętrzynie przekonał się o tym kierowca autobusu rejsowego oraz kierująca osobówką, którzy tracąc kontrolę nad swoimi pojazdami zderzyli się z samochodami nadjeżdżającymi z przeciwka. W Piszu obrażeń przez nieuwagę kierowcy doznała kobieta przechodząca po pasach.

W poniedziałkowe przedpołudnie (11.01.2015) po godz. 10:00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Leginy gm. Reszel. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że na łuku drogi kierowca autobusu rejsowego trasy Kętrzyn-Szczytno podczas manewru mijania nie zachował należytej ostrożności i uderzył w nadjeżdżającą z naprzeciwka osobówkę. W wyniku tego zdarzenia oba pojazdy wjechały do przydrożnego rowu. Kierowca autobusu oraz czterech podróżnych nie odniosło żadnych obrażeń. Natomiast 60-letni kierowca samochodu osobowego oraz 38-letnia pasażerka z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Przeprowadzone badanie 43-letniego kierowcy autobusu wykazało, że był trzeźwy. Natomiast od kierowcy VW Passata, ze względu na brak możliwości przeprowadzenia badania na miejscu zdarzenia, została pobrana krew do badań pod kątem jego stanu trzeźwości.

 

 • Miejsce wypadku w miejscowości Leginy
  Miejsce wypadku w miejscowości Leginy
 • Miejsce wypadku w miejscowości Leginy
  Miejsce wypadku w miejscowości Leginy
 • Miejsce wypadku w miejscowości Leginy
  Miejsce wypadku w miejscowości Leginy

 

Do drugiego wypadku doszło niecałą godzinę później na trasie Stara Różanka–Skierki. Tam policjanci ustalili, że kierująca VW Passatem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych i na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem, następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w nadjeżdżającego Fiata. Poszkodowany 45-letni kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Przeprowadzone badanie 41-letniej kobiety wykazało, że była trzeźwa.

 

 • Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki
  Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki
 • Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki
  Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki
 • Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki
  Miejsce wypadku na trasie Stara Różanka–Skierki

We wtorek (12.01.2016) policjanci w Piszu policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego na ul. Klimentowskiego. Tam tuż po godz. 7:00 na przejściu dla pieszych potrącona została kobieta. Kierujący samochodem marki Renault, 59-letni mieszkaniec Pisza, jadąc w kierunku ronda przy ul. Kwiatowej, wjeżdżając na przejście dla pieszych prawdopodobnie nie zauważył przechodzącej przez nie kobiety i ją potrącił. 71-latka z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Piszu. Kierujący był trzeźwy.

Za spowodowanie wypadku drogowego kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych wypadków.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

(MD/MB/TM)

Powrót na górę strony