Nidzica: Dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży paliwa - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nidzica: Dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży paliwa

Mieszkaniec powiatu ostródzkiego odpowie za kradzież oleju napędowego ze stacji paliw, której dokonał pod koniec grudnia w Nidzicy. Mężczyzna celem uniknięcia identyfikacji posłużył się niemieckimi tablicami rejestracyjnymi. Zabezpieczony monitoring z tej kradzieży pozwolił dzielnicowemu na szybkie wytypowanie sprawcy i ustalenie pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 30 grudnia 2015 roku na jednej ze stacji paliw w Nidzicy. Po północy do jednego z dystrybutorów podjechał passat, za którego kierownicą siedział 26-latek. Mężczyzna zatankował olej napędowy za kwotę 100 zł, wsiadł do samochodu, a następnie odjechał w kierunku miasta. Pracownicy stacji paliw natychmiast powiadomili o tym zdarzeniu policję. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zabezpieczyli monitoring oraz przesłuchali świadków. Dzięki temu, że pojazd posiadał kilka charakterystycznych cech, pracujący nad tą sprawą dzielnicowy szybko go wytypował.
Wczoraj w czasie pełnienia służby, policjant zauważył w centrum Nidzicy passata, który był bardzo podobny do tego, którym posłużono się do kradzieży paliwa. Pojazd ten posiadał już inne tablice rejestracyjne - z powiatu ostródzkiego. W trakcie kontroli drogowej 26-latek przyznał się funkcjonariuszowi do popełnionych wykroczeń.
Wczoraj mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty – kradzieży paliwa, oraz kierowanie pojazdem wyposażonym w niemieckie tablice rejestracyjne pomimo, iż pojazd ten zarejestrowany jest na terenie RP.
W czasie składania wyjaśnień powiedział dzielnicowemu, że nie miał pieniędzy na paliwo. Aby nikt nie mógł go zidentyfikować założył niemieckie tablice rejestracyjne i pojechał na stację paliw. Po dokonanej kradzieży wyrzucił je do kosza.
Za popełnione wykroczenia mężczyźnie grozi kara grzywny.
W przeszłości 26-latek był karany za kradzież z włamaniem oraz pobicie. W 2015 roku mężczyzna opuścił zakład karny.  

 

 

 

 

 

 

(id/rj)

Powrót na górę strony