Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo, region: Nietrzeźwy, bez prawa jazdy przyjechał odebrać rodzinę spod kościoła. W sumie zatrzymano 15 pijanych kierowców

Policjanci z Działdowa podczas patrolu na terenie gminy Iłowo zatrzymali do kontroli kierowcę vw golfa. Poprosili mężczyznę o przestawienie pojazdu, który był nieprawidłowo zaparkowany. Następnie poprosili go o dokumenty. Wówczas okazało się, że kierowca w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego badanie stanu trzeźwości mieszkańca gminy Iłowo-Osada wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.

Działdowo

Około godziny 10.00, w związku z bezpieczeństwem kwestujących podczas dzisiejszego Finału WOŚP, patrol policji pełnił służbę na terenie Iłowa-Osady w okolicy kościoła. Policjanci zauważyli kierowcę golfa, który w sposób nieprawidłowy parkował swój samochód. Policjanci poprosili kierującego o przestawienie pojazdu. Młody kierowca ślizgał się po ulicy, a w rozmowie z funkcjonariuszami skrywał twarz w kurtkę. Poproszony o dokumenty, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Do tego przeprowadzone badanie stanu trzeźwości Kamila Rz. wykazało przeszło 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.
Co ciekawe, ten sam 21-latek kilka dni wcześniej, w Wigilię 24 grudnia 2015 roku, otrzymał mandat w wysokości 1000 złotych za jazdę bez uprawnień i złamanie innych przepisów brd.

W tym tygodniu mężczyzna miał wyznaczony egzamin na prawo jazdy, jednak jego nielegalne poczynania za kierownicą, skutecznie zablokują posiadanie tych uprawnień. 21-latkowi przyjdzie się wytłumaczyć przed sądem. Policjanci sprawdzają także, skąd sprawca miał auto.

Olsztynek - nietrzeźwy i bez uprawnień, wyeliminowany z ruchu przez policjantów

W piątek kilka minut po godzinie 20.00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Olsztynku zostali wezwani na interwencję do Gietrzwałdu. Skierowani nam miejsce zgłoszenia policjanci, będąc na ul. Mrągowiusza w Olsztynku zauważyli jadącego z naprzeciwka volkswagena. Kierowca osobówki jechał wężykiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Funkcjonariusze przypuszczając, że samochodem prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca, zawrócili i pojechali za nim.

Chwilę później policjanci dali kierującemu wyraźne sygnały do zatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna nie reagował na nie. Auto zatrzymał dopiero kilka ulic dalej.

Podczas kontroli, funkcjonariusze wyczuli od kierującego 32-latka alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie promil. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Olsztynka w ogóle nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Mężczyzna będzie się musiał wytłumaczyć przed sądem.

Orneta - nietrzeźwy kierujący na drodze krajowej nr 51

Dziś około godz. 03.00 oficer dyżurny lidzbarskiej Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o rozbitym aucie leżącym w rowie w pobliżu miejscowości Rogóż. Po przybyciu na miejsce policjanci odnaleźli porzuconą hondę accord. Auto było otwarte, w środku nie było żadnych osób. W przydrożnych zaroślach policjanci odnaleźli dwie ukrywające się osoby, które przyznały, że podróżowały rozbitym samochodem. Od mężczyzn czuć było alkoholu, żaden z nich nie przyznawał się do kierowania hondą. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady przestępstwa oraz zabezpieczyli pojazd na parkingu strzeżonym. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu ustalono, że obaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Obaj też zostali zatrzymani. Kiedy wytrzeźwieją, będą wykonywane dalsze czynności dochodzeniowo-śledcze z ich udziałem.

Jaka sytuacja w regionie?

Od piątku do dzisiejszego poranka na drogach regionu policjanci zatrzymali 15 nietrzeźwych kierujących. W kilku przypadkach o tym, że samochodem prawdopodobnie jedzie pijany kierowca, policjantów powiadamiali mieszkańcy Warmii i Mazur.

Red. af

  • Orneta - auto w rowie znalezione przez policjantów
Powrót na górę strony