Olsztyn: Chciał ukraść telefon, został zatrzymany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Chciał ukraść telefon, został zatrzymany

Do policyjnego aresztu trafił 57-letni mężczyzna. Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego chciał wynieść ze sklepu opakowanie z telefonem komórkowym. Sprawcę „wypatrzył” pracownik ochrony, obserwując sklepowy monitoring. Ujęty mężczyzna został przekazany policjantom. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży.

Wczoraj kilkanaście minut po godzinie 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez pracownika ochrony jednego z olsztyńskich sklepów na ul. Sikorskiego sprawcy kradzieży. Ze zgłoszenie wynikało, że chciał on ukraść telefon komórkowy o wartości 800 zł. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Interweniujący funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że pracownik ochrony  obserwując sklepowy monitoring na dziale z telefonami komórkowymi, zauważył 57-latka. Mężczyzna zabrał ze sklepowego regału opakowanie z aparatem. Po schowaniu towaru pod kurtkę skierował się ku wyjściu. Przy drzwiach wyjściowych czekał już na niego pracownik ochrony.

W trakcie interwencji sprawca nie kwestionował swojej winy. Okazało się również, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

57-latek został zatrzymany przez policjantów, a towar wrócił na sklepowe półki.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje. Dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży mienia.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienie wolności.
 

kb/af

Powrót na górę strony