Pisz: W ostatniej chwili opuścili płonącą altankę - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: W ostatniej chwili opuścili płonącą altankę

Na terenie ogródków działkowych przy ul. Wąglickiej w Piszu spłonęła altanka. W ostatniej chwili wyszli z niej trzej bezdomni. Dwóch z nich trafiło do Szpitala Powiatowego w Piszu na obserwację, jeden trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci ustalają, jak doszło do pożaru.

Wczoraj około godziny 23.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymał zgłoszenie o tym pożarze altanki przy ul. Wąglickiej w Piszu. Na miejscu funkcjonariusze zastali zastęp straży pożarnej prowadzący akcję gaśniczą oraz trzech siedzących na ziemi mężczyzn. Ci byli pod wpływem alkoholu, co utrudniało ustalenie, co się wydarzyło.

Ze wstępnych informacji zebranych przez policjantów wynika, że bezdomni mężczyźni w wieku od 39 do 64 lat spali w trakcie, kiedy doszło do zapalenia się altany. W rozmowie z policjantami nie byli w stanie powiedzieć, w jaki sposób doszło do powstania ognia. Na szczęście bezdomnym udało się w porę opuścić altankę. Dwóch z mężczyzn zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Piszu na obserwację, trzeci trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 

am/af

Powrót na górę strony