Elbląg: Zmiany w kierownictwie elbląskiej komendy - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Zmiany w kierownictwie elbląskiej komendy

Koniec 2015 roku przyniósł zmiany elbląskiej policji. W auli Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy ul. Tysiąclecia 3 odbył się uroczysty apel, podczas którego został pożegnany odchodzący na emeryturę insp. Marek Osik Komendant Miejski Policji w Elblągu. Do czasu powołania nowego komendanta jego obowiązki będzie pełnił I Zastępca mł. insp. Robert Muraszko.

Insp. Marek Osik w Elblągu na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji pracował od 28 czerwca 2008 roku. Na to stanowisko został powołany przez ówczesnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Sławomira Mierzwę.

Inspektor Marek Osik jako komendant w Elblągu służył 7,5 roku. Wcześniej, bo w 1998 roku był przez ponad rok zastępcą Komendanta Rejonowego Policji w Elblągu. Później, pracował w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku jako zastępca naczelnika Wydziału Dochodzeniowo Śledczego, Centralnym Biurze Śledczym, był zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Malborku oraz Komendantem Powiatowym Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Tę ostatnią funkcję sprawował do czerwca 2008 roku, kiedy to objął funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

Komenda Miejska Policji w Elblągu w ostatnich latach była wysoko oceniana w rankingach garnizonu warmińsko-mazurskiego, jak również na tle jednostek całego kraju. Spadek przestępczości i wysoka wykrywalność, wpływały także na poczucie bezpieczeństwa elblążan. Potwierdzały to corocznie przeprowadzane ankiety. Do tego dochodziło inicjowanie i włączanie się w miejskie programy bezpieczeństwa., zaangażowanie i wspieranie tworzenia klas mundurowych w elbląskich i pasłęckich szkołach. W lipcu 2012, z rąk I Zastępcy KGP nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego odebrał sztandar jednostki, ufundowany przez społeczeństwo miasta Elbląga i powiatu elbląskiego.

Insp. Marek Osik odchodzi na emeryturę po ponad 27 latach służby. Jak sam powiedział podsumowując swoją pracę w policji:

- Zawsze czułem się elbląskim policjantem, nawet, kiedy pracowałem w innych komendach. To jest mój port macierzysty, stąd wyszedłem, a ukoronowaniem mojej kariery był powrót do Elbląga i kierowanie tą jednostką. Teraz mój organizm kazał mi zwolnić – w życiu i na stanowisku.

Z chwilą odejścia Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie rozpocznie procedurę administracyjną, która pozwoli powołać nowego Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

(KN)

Powrót na górę strony