Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: "To był mój najważniejszy cel w tym roku" - biegowy sukces policjantki z Olsztyna

Gdy w Polsce zaczyna się zima i spadają temperatury, 4000 km dalej, na jednej z wysp Kanaryjskich, w iście wakacyjnych warunkach biegacze z całego świata rozpoczynają swoje zmagania w LANZAROTE INTERNATIONAL MARATHON. W tegorocznej edycji imprezy udział wraz z rodziną i znajomymi wzięła policjantka z Warmii i Mazur i dwukrotnie wbiegła na podium.

Mł.asp. Magdalena Zielińska na co dzień służbę pełni w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie. W życiu prywatnym jest matką i żoną, a jej największą pasją poza rodziną jest bieganie. Na Lanzarote Marathon wybrała się z mężem i córką, których też zaraziła bieganiem i też brali udział w zawodach. Córka biegła na dystansie 300 m, a mąż 5 km, gdzie zajął II miejsce w kategorii wiekowej i pobił rekord życiowy na tym dystansie.

 

 • Zawody na wyspach kanaryjskich
  Zawody na wyspach kanaryjskich
 • Zawody na wyspach kanaryjskich
  Zawody na wyspach kanaryjskich
 • Zawody na wyspach kanaryjskich
  Zawody na wyspach kanaryjskich

 

Policjantka Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie wystartowała na dystansie 5 km. gdzie zajęła bardzo wysokie II miejsce w kategorii Open Kobiet i I miejsce w kategorii służb mundurowych, z czasem 20:44 osiągając tym samym swój rekord życiowy.

Jak sama mówi :

„Był to mój najważniejszy biegowy cel w tym roku. Determinacja w dążeniu do celu, mimo wcześniejszych kontuzji, niepowodzeń i ciężkich chwil, warta jest czekania na tą jedyną wymarzoną chwilę”

 

 • Magdalena Zielińska na drugim miejscu podium
  Magdalena Zielińska na drugim miejscu podium
 • Magdalena Zielińska na drugim miejscu podium
  Magdalena Zielińska na drugim miejscu podium
 • Zawody na wyspach kanaryjskich
  Zawody na wyspach kanaryjskich

 

Magdalena Zielińska lekką atletykę uprawia od najmłodszych lat. Trenowała u Państwa Bronisławy i Zbigniewa Ludwichowskich w Olsztyńskim Policyjnym Klubie Sportowym Gwardia. Obecnie trenuje w Team Kopeć u Wojciecha Kopeć.

Musiałam dużo przygotowywać się do pierwszych startów, gdyż nigdy wcześniej nie biegałam tak długich dystansów jak 5 km, 10 km i połmaraton. Początkowo ciężko było mi przetruchtać nawet 3 km.

- podkreśla policjantka.

Realizując swoją pasję w ciągu ostatnich 2 lat wystartowała:

 • na dystansie 5 km – dwukrotnie w City Trail w Olsztynie, Samsung Irena Run w Warszawie, Bieg Ursynowa, Bieg Świętego Dominika w Gdańsku, Bieg Pstrąga w Swaderkach (II miejsce w kategorii K30), Kobieta w Biegu w Gdyni, Biegi Niepodległości w Szczytnie (I miejsce w kategorii służb mundurowych w 2014 r.), Barczewo Biega 2015 (II miejsce w kategorii K30)
 • na dystansie 10 km: dwukrotnie w Orlen Warsaw Marathon, Grand Prix Gdyni, Bieg Papiernika w Kwidzynie, Bieg MTZ Gregoriowiusa w Nidzicy.
 • pólmaraton: Pólmaraton w Iławie i Amber Expo Pólmaraton Gdańsk.

Mł.asp Magdalena Zielińska jest wzorowym przykładem jak połączyć można swoje pasje z życiem rodzinnym oraz zawodowym i na każdym z nich odnosić sukcesy.

(RJ)

Powrót na górę strony