Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Chciał ukraść przewody miedziane i sprzedać je na złom. Został ujęty przez ochronę

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozić 20-letniemu mężczyźnie. Mieszkaniec Olsztyna wyrwał ze ściany remontowanego budynku hotelowego przewody elektryczne, aby je ukraść. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku przez pracownika ochrony i przekazany policjantom. Podejrzany usłyszał już zarzut. Funkcjonariuszom tłumaczył, że miedziane kable chciał sprzedać w skupie złomu.

W piątek około godz. 22.30 olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu sprawcy kradzieży. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna próbował ukraść przewody elektryczne z placu budowy w centrum miasta. Na miejscu policjanci ustalili, że 20-latek wyrwał przewody elektryczne ze ścian remontowanego budynku hotelowego i próbował je ukraść. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony na gorącym uczynku przestępstwa.   

Pokrzywdzony wartość swoich strat wycenił na 1000 zł.

Podejrzany został przekazany policjantom i trafił do policyjnej celi. Krystian K. wczoraj usłyszał zarzut, do którego się przyznał. 20-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał sprzedać miedziane kable w skupie złomu. Teraz za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kb/af

Powrót na górę strony