Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Świąteczna paczka dla dzielnej 11-latki, która wezwała pomoc

2 tygodnie temu do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła 11–latka, prosząc o pomoc, bo tata przyszedł pijany i awanturował się. Dziewczynka nie przypuszczała, że za swoją odwagę, jeszcze przed świętami zostanie nagrodzona - dostanie paczkę od Mikołaja, którym została mieszkanka Krakowa wzruszona historią dziewczynki.

Wczoraj, podinsp. Waldemar Jackowski Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Iławie wspólnie z dzielnicowym z Posterunku Policji w Zalewie odwiedzili jedną z rodzin w tamtejszej gminie. Powodem wizyty było przekazanie dzieciom paczki świątecznej ufundowanej przez kobietę, która pragnie pozostać anonimowa. Mieszkanka Krakowa o historii dzielnej dziewczynki usłyszała w ogólnopolskim radiu. Jak powiedziała, bardzo  wzruszyła ją historia 11–latki, która zadzwoniła na policję, żeby pomóc swojej rodzinie i uchronić ją przed pijanym ojcem.

Podinsp. Waldemar Jackowski dodał, że jest mu bardzo miło przekazać ten podarunek dzieciom, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były spokojne i radosne.

Przypomnijmy – dwa tygodnie temu do oficera dyżurnego policji zadzwoniła dziewczynka. Powiedziała, że jej tata przyszedł do domu z pracy pijany, wszczął awanturę, uderzył ją i jej młodszą siostrę oraz mamę. 11–latka dodała, że nie jest to pierwsza taka sytuacja, kiedy tata się awanturuje i bije. Policjanci ustalili, że 48–latek pijany przyszedł do domu i zaczął kłócić się ze swoją żoną oraz córkami. Doszło do rękoczynów. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jedynym sposobem, by zapewnić rodzinie spokój i bezpieczeństwo, było odseparowanie agresora. Dlatego 48-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Mężczyzna usłyszał zarzuty, do których się przyznał. 48-latek dobrowolnie poddał się karze.

jk/af

Powrót na górę strony