Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: Policjanci zatrzymali wandali, którzy uszkodzili prawie 20 aut i zdewastowali szkołę

Policjanci zatrzymali dwóch nastoletnich wandali, którzy na osiedlu w Dubieninkach zniszczyli prawie 20 samochodów. Sprawcy przebijali opony, wybijali szyby i niszczyli karoserie w przypadkowo wybranych autach. Dodatkowo postanowili zdemolować szkołę. Policjanci pracując nad wyjaśnieniem okoliczności sprawy wytypowali podejrzewanych. 16 i 19-latek zostali zatrzymani. Jak tłumaczyli, przed zniszczeniem aut pili alkohol, ale dlaczego zdecydowali się na taki wandalizm, już nie potrafili powiedzieć.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w nocy z 12/13 grudnia br. w Dubeninkach. W różnych miejscach osiedla mieszkaniowego doszło do uszkodzenia wielu samochodów. W 19 autach poprzebijane zostały opony, w 3 autach doszło do większych uszkodzeń – zostały stłuczone szyby i reflektory. Wstępnie zniszczenia oszacowano na około 10.000 złotych.

Jak wynika z ustaleń policjantów, jeszcze w trakcie niszczenia samochodów sprawcy postanowili pójść do szkoły znajdującej się na tym samym osiedlu i zdemolować ją. Tak też zrobili. W budynku na poszczególnych kondygnacjach niszczyli drzwi wejściowe do pomieszczeń. W samych pomieszczeniach przy pomocy młotka oraz drewnianego kija niszczyli sanitariaty, meble, wyposażenie klas i biur. Wartość strat nie jest jeszcze znana, jednak już widomo, że mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

  • Zniszczona łazienka
    Zniszczona łazienka
  • Zniszczenia w klasie
    Zniszczenia w klasie
  • Zniszczenia w klasie
    Zniszczenia w klasie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.56 MB)

Na miejscach zniszczeń pracowali policjanci. Prowadzili oględziny i zabezpieczyli pozostawione ślady. Ustalili oni, że za zniszczeniami stoją dwaj nastolatkowie. 16-letni Patryk K. oraz 19-letni Hubert O. Obaj zostali zatrzymani i przyznali się do zarzucanych im czynów.

Ponadto policjanci ustalili, że to starszy sprawca w sierpniu br. na terenie Dubeninek uszkodził kilkadziesiąt aut.

Nieletni został przewieziony do olsztyńskiej Policyjnej Izby Dziecka. Z kolei 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za uszkodzenie pojazdu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Młodszym wandalem zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

ab/af

Powrót na górę strony