Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Mężczyzna, który ukradł róg nosorożca - zatrzymany w Elblągu

Elbląscy policjanci zatrzymali 40-letniego Mariusza T. – mężczyzna był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za popełnione na terenie Niemiec przestępstwo. 40-latek będąc za granicą włamał się do muzeum nauk przyrodniczych. Stamtąd, z wypchanych zwierząt zabrał 4 rogi nosorożców. Przedmioty te najprawdopodobniej sprzedał.

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 40-latek został zatrzymany przez policjantów kryminalnych w Elblągu. Mężczyzna był skazany za wspomniane włamanie i kradzież eksponatów z mieszczącego się na terenie Niemiec muzeum nauk przyrodniczych. Samo zdarzenie miało miejsce w maju 2012 roku.

Wtedy to Mariusz T. przy pomocy drabiny wspiął się do okna budynku znajdującego się na wysokości około sześciu metrów i w ten sposób dostał się do wnętrza muzeum. Sprawca pozostawił na miejscu ślady swojej obecności. Ponadto z ustaleń policji wynikało, że w trakcie próby oderwania od ściany ekspozycji, wspólnik Mariusza T. spadł na podłogę trzymając się… głowy nosorożca. W trakcie upadku rozbił także szklaną gablotę. Policja zabezpieczyła wszystkie pozostawione przez sprawców ślady kryminalistyczne. Mężczyźni zostali ustaleni, ponieważ robiąc przed kradzieżą rozpoznanie zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu niemieckiego muzeum.

Teraz o dalszym losie zatrzymanego 40-latka zadecyduje sąd. 40-latek nie wiedział o tym, że od listopada jest poszukiwany przez policję. Wiedzę te przekazano mu w chwili zatrzymania.

(KN)

Powrót na górę strony