Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZPC KWP: Poszukiwany uciekał rowerem. Za nim na pożyczonym jednośladzie ruszył funkcjonariusz

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie zatrzymali pod Warszawą poszukiwanego trzema listami gończymi Radosława R. Mężczyzna poszukiwany był przez warszawskie sądy za kradzieże z włamaniem i krótkotrwałe użycie pojazdu. 38-latek uciekał przed funkcjonariuszami rowerem. Na nic mu się to zdało, ponieważ jeden z policjantów pożyczył od przypadkowego rowerzysty jednoślad i ruszył za nim. Mężczyzna trafił już do aresztu gdzie spędzi blisko 5 lat.

Policjanci z Zespołu  Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji  w Olsztynie zrealizowali kolejna sprawę. Tym razem ich celem było zatrzymanie Radosława R., który od września 2013 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Od tego czasu policjanci weryfikowali wszelkie informacje, mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu 38-latka. Determinacja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania pochodzącego z Rynu mężczyznę.

Do realizacji doszło 30 lipca br. w jednej z podwarszawskich miejscowości. Policjanci namierzyli  Radosława R. gdy ten jechał rowerem. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna zdecydowanie przyśpieszył. Pościg samochodem za 38-latkiem nie był możliwy, ponieważ mężczyzna jechał wąskimi, szutrowymi, leśnymi ścieżkami. Pomocni w zatrzymaniu okazali się przypadkowi rowerzyści. To dzięki jednemu z nich, funkcjonariusz na pożyczonym jednośladzie dogonił 38-latka i zatrzymał go.

Radosław R. poszukiwany był trzema listami gończymi wystawionymi przez warszawskie sądy, m.in. za kradzieże z włamaniem i krótkotrwałe użycie pojazdu.

38-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi blisko 5 lat.

Powrót na górę strony