Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo

Policjanci zatrzymali Michała C. podejrzanego o zabójstwo 36–letniego mieszkańca Działdowa. Poszkodowanego z poważnymi obrażeniami głowy znaleziono w domu sprawcy. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 31–latkowi zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu. Około godz. 13.00 oficer dyżurny działdowskiej komendy Policji został poinformowany przez dyspozytora centrum powiadamiania ratunkowego o tym, że w jednym z domów w Działdowie zespół pogotowia udziela pomocy mężczyźnie z poważnymi urazami głowy. Niestety lekarz stwierdził zgon 36-letniego działdowianina. Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali kryminalni oraz technik kryminalistyki. Przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady oraz przesłuchano świadków. Zabezpieczone ślady wskazywały, że do śmierci najprawdopodobniej doszło w wyniku uderzeń zadanych twardym narzędziem. Na podstawie ustaleń policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu właściciela domu - Michała C.  Intensywne działania śledczych i zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić 31-latkowi zarzut zabójstwa. Podejrzany w trakcie składanych wyjaśnień przyznał się do zarzucanego czynu. Do tragedii doszło najprawdopodobniej w wyniku kłótni i późniejszej bójki między mężczyznami.

Dzisiaj policjanci zwrócą się do prokuratora o wniesienie do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie. Podejrzanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony