Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Wypadek na roli. Zginął mężczyzna

Działdowscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w trakcie prac polowych niedaleko miejscowości Gnojno gm. Działdowo. 39–latek w trakcie zbierania słomy zsunął się z przyczepy i wpadł pod koła będącej w ruchu przyczepy. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policjanci apelują o szczególną ostrożność w trakcie prowadzenia prac polowych.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 13.30 na polu uprawnym niedaleko miejscowości Gnojno gm. Działdowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  trzech mężczyzn zbierało z pola snopki słomy i ładowało je na przyczepę ciągniętą przez ciągnik rolniczy.  W pewnym momencie, w trakcie jazdy jeden z mężczyzn zsunął się z przyczepy, wpadł wprost pod koła przyczepy i został najechany kołami. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 39–latek zginął na miejscu. Kierujący ciągnikiem rolniczym oraz drugi uczestnik zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia.

Letnie miesiące to okres wzmożonych prac polowych, a co za tym idzie wielu niebezpieczeństw szczególnie dla najmłodszych. Pamiętajmy, aby używać maszyn rolniczych w sposób odpowiedzialny, rozważny, zachowując zasady bezpieczeństwa.  Uważajmy również, aby w rejonie prac polowych nie przebywały dzieci. Brak wzmożonej ostrożności może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

Powrót na górę strony