Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Za zabójstwo ojca został tymczasowo aresztowany

O tymczasowym aresztowaniu w zakładzie leczniczym na okres trzech miesięcy zdecydował sąd wobec 31–letniego mieszkańca gminy Iława. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki. Łukasz D. w niecałą godzinę po zdarzeniu został zatrzymany przez iławskich policjantów.

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Iławie zastosował wobec Łukasza D. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy i umieszczenie go w zakładzie leczniczym.  31-latek  podejrzany jest o zabójstwo ojca oraz usiłowanie zabójstwa matki.

W miniony poniedziałek w godzinach porannych oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o tragicznym w skutkach zdarzeniu. Z relacji zgłaszającej zarówno pokrzywdzonej wynikało, że syn zabił ojca. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że 31–letni mężczyzna kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca, a następnie ranił matkę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast ranna kobieta w stanie ciężkim została przetransportowana  do szpitala w Iławie.

Funkcjonariusze w niecałą godziną zatrzymali podejrzanego. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa  dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki oraz prokurator. Policjanci zabezpieczyli ślady, przesłuchują świadków. Jeszcze wczoraj Łukasz D. został odkonwojowany do zakładu leczniczego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony