Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Wielka Orkiestra Kudłatej Pomocy

Policjanci ze Szczytna włączyli się do zorganizowanej przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 - Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy. Przewodnik psa służbowego opowiedział o swojej pracy oraz o pełniącym z nim na co dzień służbę owczarku niemieckim.

Wczoraj w południe st. sierż. Marcin Mroziński - na co dzień pełniący służbę w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym szczycieńskiej jednostki - wspólnie ze swoim czworonogiem - owczarkiem niemieckim Pumą - odwiedził uczniów z ZS nr 3. Ludzie wśród zwierząt, zwierzęta wśród ludzi – to był temat przewodni Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy. Przewodnik policyjnego psa służbowego opowiedział o swojej pracy oraz specjalnie wyszkolonym psie do wykonywania zadań związanych z egzekwowaniem prawa i zapewnieniu bezpieczeństwa będących na służbie policjantom.

Jak sam mówi st. sierż. Marcin Mroziński:

Każdy wyszkolony pies ma wykwalifikowanego opiekuna-przewodnika, który współpracuje z psem. Naszym celem jest pomyślne wykonanie powierzonego nam zadania, a także zapewnia psu opieki i dbanie o jego wyszkolenie. Nie każdy pies nadaje się do wypełniania zadań w służbie policyjnej. Mój pies Puma ma wybitny węch i wykazuje się chęcią do tropienia oraz jest w idealnej kondycji fizycznej. Niejednokrotnie to właśnie Puma doprowadziła szczycieńskich policjantów do sprawców przestępstw.

Na koniec policjant zaprezentował podstawowe umiejętności owczarka niemieckiego, a każdy z uczestników miał okazje zadać mu pytanie. W ramach Wielkiej Orkiestry Kudłatej Pomocy, która trwa od 30 listopada br. do 6 grudnia br. zbierana jest przez uczniów karma, miski, koce i zabawki dla zwierząt ze Schroniska Cztery Łapy w Szczytnie.

(AChB/TM)

Powrót na górę strony