Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Na policję zadzwoniła 11-latka: „Czy policja mogła by przyjechać... tata uderzył mamę”

Wyzywanie, popychanie, grożenie - to niestety codzienność w niejednej rodzinie. W przypadku rodziny w Zalewie 11–latka stwierdziła, że dość tego i zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze zatrzymali jej 48–letniego ojca i wszczęli procedurę niebieskiej karty w jej rodzinie. Niestety, jak większość sprawców awantur domowych, tak i ten był pod wpływem alkoholu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Wczoraj po godzinie 18:00 do oficera dyżurnego policji zadzwoniła dziewczynka. Oświadczyła, że jej tata przyszedł do domu z pracy pijany, wszczął awanturę, uderzył ją i jej młodszą siostrę oraz mamę. 11–latka dodała, że nie jest to pierwsza taka sytuacja kiedy tata się awanturuje i bije.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przed domem zastali dwie wystraszone dziewczynki. Jedna z nich ubrana była w samą koszulkę i powiedziała policjantowi, że boi się wejść do domu. Funkcjonariusze weszli do mieszkania. Sprawca interwencji nie uspokoił się nawet w ich obecności. W mieszkaniu znajdowało się jeszcze dwóch małych chłopców w wieku 2 i 3 lat. Policjanci ustalili, że 48–latek przyszedł do domu pod znacznym wpływem alkoholu i zaczął kłócić się ze swoją żoną oraz córkami, a następnie je uderzył.

Podczas osadzania w policyjnym areszcie 48-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę niebieskiej karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Jak ustalili policjanci, mężczyzna już od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęca się nad swoją rodziną.

W związku z ustaleniami policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec mieszkańca gminy Zalewo środka zapobiegawczego.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(JK/TM)

Powrót na górę strony