Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Trafili do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla

5-latka podczas kąpieli w łazience zatruła się tlenkiem węgla. W mieszkaniu woda podgrzewana była piecykiem. Dziewczynka i jej rodzice trafili do szpitali na obserwację. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Policjanci i strażacy przestrzegają, że w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem.

W nocy z soboty na niedzielę około północy olsztyńska policja otrzymała informację o zaczadzeniu, które miało miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że po kąpieli 5-latki, rodzice zauważyli, że ich córka „dziwnie” się zachowuje i skarży się na zawroty głowy. Przypuszczenia, że córka mogła podtruć się gazem. spowodowały, że na miejsce natychmiast wezwano służby ratownicze.

5-letnia dziewczynka i jej rodzice zostali przewiezieni do szpitali na obserwację. Na szczęście będący na miejscu strażacy nie stwierdzili w mieszkaniu wysokiego stężenia tlenku węgla.
Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Policjanci i strażacy przestrzegają, że w trakcie sezonu grzewczego występuje zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla.

Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie

(KB/TM)

Powrót na górę strony