Olsztyn: Pijani włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Pijani włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Do policyjnego aresztu trafiła 33-letnia kobieta i 45-letni mężczyzna, którzy włamali się do jednego z domów na olsztyńskich Dajtkach. Do środka dostali się przez drzwi od piwnicy. Policjanci zatrzymali włamywaczy na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. W trakcie włamania sprawcy byli kompletnie pijani. Za popełniony czyn grozi im kara 10 lat więzienia.

Wczoraj około godziny 22.00 oficer dyżurny odebrał zgłoszenię od świadka przestępstwa. Z uzyskanej informacji wynikało, że w domu, w którym nie ma właścicieli, ktoś chodzi i świeci latarką. Policyjni wywiadowcy natychmiast pojechali na miejsce, by to sprawdzić. We wskazanym domu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które na ich widok odrzuciły łupy na ziemię.

Włamywaczami okazali się 33-latka oraz 45-latek. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali również rzeczy przygotowane do kradzieży. W trakcie wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do środka przez drzwi od piwnicy.

Agnieszka S i Robert Ch. trafili do policyjnego aresztu. Oboje w chwili zatrzymania byli pijani. 45-latek miał ponad 3 promile, natomiast 33-latka nieco ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Zebrane materiały dowodowe w tej sprawie pozwolą na przedstawienie im zarzutów kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(KB/RJ)

Powrót na górę strony