Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Kurs z pasażerami i... promilami

Policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali kierowcę autobusu, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. 59–letni mężczyzna miał w organizmie prawie pół promila alkoholu i przewoził 16 osób. Grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

W środę policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Wilkaski kierowcę autobusu. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna przewozi nadmierną liczbę pasażerów.

W trakcie kontroli funkcjonariusze co prawda nie stwierdzili nieprawidłowości co do liczby przewożonych pasażerów, jednak podczas wykonywania badania policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca miał prawie pół promila alkoholu w organizmie.

59–letni mężczyzna tłumaczył się podobnie jak wielu kierowców w takim przypadku, że alkohol spożywał dzień wcześniej.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii i nietrzeźwy kierowca został powstrzymany przed dalszą jazdą. Autobus zabezpieczył jego właściciel, a pasażerowie wrócili do Giżycka we własnym zakresie.

W tym przypadku nieodpowiedzialnemu kierowcy, który przewoził 16 osób, policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowli sprawę do sądu. Grozi mu grzywna do 5 tys. złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(ICh/TM)

Powrót na górę strony