Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Gazem przeciwko śrubokrętowi – świadka włamania z opresji uratował strażnik miejski

Mężczyzna za pomocą śrubokręta usiłował włamać się do skrzynki elektrycznej w słupie oświetleniowym, a następnie groził nim starszemu mężczyźnie, który zwrócił mu uwagę. Sprawca został ujęty przez strażnika miejskiego, który zauważył całą sytuację, wysiadł z autobusu i obezwładnił agresora.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.00 na ulicy Kościuszki w Olsztynie. Stojący na przystanku MPK starszy mężczyzna zauważył, że niedaleko niego mężczyzna próbuje włamać się do skrzynki elektrycznej w słupie oświetleniowym. Gdy grzecznie zwrócił mu uwagę, ten zaczął mu grozić ze śrubokrętem w ręku. W obronie własnej starszy mężczyzna wyciągnął gaz, który miał przy sobie i użył go wobec napastnika.

Całą sytuacje zauważył strażnik miejski, który właśnie podjechał na przystanek autobusem miejskim. Mężczyzna, mimo że był po służbie zainterweniował, obezwładnił agresywnego 46-latka i przekazał go wezwanym policjantom.

Na miejsce wezwane zostało także pogotowie ratunkowe, które zabrało starszego mężczyznę do szpitala. Natomiast agresywny Mariusz W. trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna odpowie najprawdopodobniej za usiłowanie włamania i groźby.

Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

(MP/TM)

Powrót na górę strony