Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Szczytno: Kilkukrotnie uderzył kolegę nożem w głowę – został aresztowany

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 31-letniemu mieszkańcowi powiatu mrągowskiego. Mężczyzna w trakcie kłótni ze swoim kolegą chwycił za nóż i kilkukrotnie uderzył nim w głowę 27-latka. Rannemu koledze pomógł znajomy, który przetransportował go do szpitala. Z relacji lekarzy wynikało, że obrażenia pacjenta zagrażają jego życiu i zdrowiu. Sprawca już usłyszał zarzuty, a sąd aresztował go na trzy miesiące.

W minioną niedzielę do szpitala w Mrągowie zgłosił się 27-latek. Mężczyzna posiadał na głowie rany cięte. Personel medyczny natychmiast poinformował o przyjęciu do placówki medycznej pacjenta, u którego posiadane obrażenia zagrażały jego życiu i zdrowiu. Ze wstępnych ustaleń śledczych ze Szczytna wynikało, że pokrzywdzony wraz z kolegami tego dnia pojechał w odwiedziny do wuja jednego z nich w Marksowie. Tam  między pokrzywdzonym i 31-latkiem doszło do awantury. W pewnym momencie sprawca chwycił za nóż i zaczął nim uderzać w głowę 27-latka. Zareagował drugi kolega, który natychmiast przewiózł rannego znajomego do szpitala w Mrągowie.

31-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego już usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawca został aresztowany na najbliższe 3 miesiące.

ach/in

 

Powrót na górę strony