Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: „Przyjaciel Szkoły” - to szczególne wyróżnienie otrzymał dzielnicowy asp. Tomasz Grysz

„Przyjaciel Szkoły” to niezwykły tytuł, który przyznaje się za bezinteresowną pracę na rzecz szkoły i pomoc w realizacji działań dydaktycznych, opiekuńczych lub wychowawczych a także za publiczne wspieranie i popularyzowanie działań szkoły wpływające na pozytywny wizerunek w środowisku lokalnym. Taki właśnie tytuł otrzymał dzielnicowy iławskiej policji asp. Tomasz Grysz.

30-lecie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Iławie było okazją do uroczystego spotkania i wręczenia nagród oraz wyróżnień. "Korczaki" czyli nagrody specjalne, których nazwa nawiązuje do nazwiska patrona szkoły, Janusza Korczaka otrzymali przyjaciele i opiekunowie iławskiego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych. Wśród nagrodzonych tą wyjątkową statuetką był również iławski dzielnicowy asp. Tomasz Grysz.

Dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu, który zna najlepiej problemy i bolączki, społeczeństwa. Właściwa reakcja na czasem bardzo trudne sprawy jest potem nagradzana zadowoleniem mieszkańców. Zawsze służy pomocą chociażby poprzez informowanie o możliwościach rozwiązania ich problemów, wskazuje instytucje, które należy w to również zaangażować.

asp. Tomasz Grysz – służbę w Policji rozpoczął 9 lat temu. Przez prawie trzy lata pracował w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Prewencji komendy policji w Iławie. Od 6 lat pracuje jako dzielnicowy w Referacie Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Był  nagradzany za swoją służbę przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Iławie. Dodatkowo wielokrotnie reprezentował komendę policji w podczas piłkarskich zmagań  propagując zdrowy trybu życia, aktywny wypoczynek oraz rozwijanie aktywności sportowej i podnoszenie sprawności fizycznej funkcjonariuszy policji.

To wyróżnienie jest dla mnie wyjątkowe. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy to bardzo specyficzne środowisko. Tu uczą się dzieci z różnym upośledzeniem,  wymagające  szczególnej opieki, dlatego każdą sprawę staram się traktować bardzo indywidualnie. Czasem wystarczy moja obecność, że jestem, wysłucham, porozmawiam... Niejednokrotnie jednak  trzeba  działać szybko, poszukać rozwiązania problemu, udzielić wsparcia. Tu bardzo ważna jest nasza stała współpraca z  ośrodkiem   pomocy społecznej czy  powiatowym centrum pomocy rodzinie. To dobro dziecka jest najważniejsze i dla niego działamy, ale czasem pomocy potrzebuje cała rodzina.  Staram się reagować, pomagać  w takich sytuacjach, aby mieszkańcy mojego rejonu mogli czuć się bezpiecznie – dodaje asp. Tomasz Grysz.

Wydarzenie to uświetnił program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z placówki. Podczas występów wśród publiczności nie zabrakło łez wzruszenia.

jk/in

 

  • Asp. Tomasz Grysz
  • Statuetka
Powrót na górę strony