Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: Policja i bankowcy wspólnie przeciw kradzieżom ,,na wnuczka”

Jednym z przestępstw o szczególnym oddźwięku społecznym są te popełniane tzw. metodą "na wnuczka". Ofiarami padają najczęściej ludzie starsi, nierzadko okradani z oszczędności całego życia. Z inicjatywy węgorzewskich policjantów odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówek bankowych, na którym dyskutowano o wspólnych działaniach przeciwdziałających oszustom.

W sobotę 7 października w siedzibie Banku Spółdzielczego w Węgorzewie Oddział w Baniach Mazurskich odbyło się spotkanie, w którym udział wzięła podkom. Adriana Gajda oraz przedstawiciele placówek bankowych. Jego celem było wypracowanie wspólnych działań, które mogą przeciwdziałać oszustom, działającym metodą "na wnuczka".

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie podejmują szereg działań, które maja na celu podniesienie świadomości ludzi starszych wobec zagrożeń związanych z tego typu przestępczością.

Sobotnie spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród przedstawicieli placówek bankowych. Pojawiło się około 40 uczestników.

Bankowcy są często jedynymi osobami, które mają bezpośrednią okazję, aby zapytać starsze osoby o powód wypłacania oszczędności życia. To może pomóc uniknąć wielu tragedii.

Przedstawiciele banków w dużą aprobatą przyjęli inicjatywę policji, dzieląc się podczas tego spotkania swoimi spostrzeżeniami. Zadeklarowano chęć wzajemnej współpracy.

Już teraz, dzięki świadomości i życzliwości pracowników banku, udało się uniknąć niejednej takiej zuchwałej kradzieży. Ostatnio w Węgorzewie, pracownica banku zauważyła zmianę w zachowaniu starszej pani, zareagowała na niekorzystne dla niej działanie i wypłatę oszczędności życia. Odprowadziła kobietę do domu a następnie zadzwoniła na policję. Im szybciej otrzymamy sygnał tym szybciej zareagujemy.

(GM)

 

Powrót na górę strony