Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Przy nich - woreczki z amfetaminą. Przed nimi - perspektywa kilku lat za kratkami

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Działdowa, przy których policjanci znaleźli środki odurzające. Pierwszy z nich miał przy sobie kilkadziesiąt woreczków z amfetaminą. Drugi odpowie za posiadanie narkotyków, które policjanci znaleźli przy nim pracując nad sprawą zniszczenia mienia.

W piątek rano patrol prewencji, który pełnił służbę na terenie Działdowa, podczas legitymowania mężczyznę, znaleźli przy nim ponad 30 foliowych woreczków z zawartością białego proszku. 41-letni mieszkaniec Działdowa został zatrzymany a zabezpieczony proszek poddany badaniu. Okazało się, że jest to amfetamina. W sobotę Marek S. usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych.

Kolejny przypadek posiadania nielegalnych substancji policjanci prewencji odkryli przy pracy nad sprawą zniszczenia mienia. Gdy pojechali na jedną z ulic na terenie miasta z zamiarem rozpytania poszkodowanego w związku ze zgłoszeniem dotyczącym zniszczenia mienia, na miejscu zastali dwóch mieszkańców Działdowa. Jednym z nich był poszkodowany, a drugiego policjanci zatrzymali w charakterze podejrzewanego w tej sprawie. Podczas przeszukania odzieży Piotra S. funkcjonariusze znaleźli w niej folię aluminiową, w której ukryty był biały proszek. Badanie narkotesterem wykazało, że 45-latek posiadał amfetaminę.

Teraz nie tylko przyjdzie mu się tłumaczyć z podejrzenia o wyrządzenie szkody innemu mieszkańcowi miasta, ale również z posiadania substancji psychotropowych.

Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(JS/TM)

Powrót na górę strony