Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Policjant podczas urlopu złapał złodziei grzejnika z... szaletu miejskiego

Były śledczy w komisariacie w Suszu a obecny kierownik posterunku w Zalewie, w czasie urlopu przyczynił się do zatrzymania na gorącym uczynku mężczyzn, którzy ukradli grzejnik z szaletu miejskiego. Skradziony przedmiot został odzyskany a mężczyźni ukarani

Kierownik Posterunku w Zalewie - asp. szt. Artur Ryll - szedł jedną z ulic w Suszu kiedy zauważył znanych mu z widzenia młodych mężczyzn niosących duży worek. Policjant przez kilka ostatnich lat pracował w Komisariacie w Suszu więc dokładnie znał przeszłość mieszkańców miasta i domyślał się, że mogą właśnie wracać z kradzieży. Funkcjonariusz na miejsce wezwał patrol. Gdy policjanci przyjechali na miejsce i porozmawiali z mężczyznami, okazało się, że w worku, który niosą znajduje się... grzejnik.

Mieszkańcy Susza tłumaczyli, że właśnie remontują mieszkanie i dlatego go niosą. Policjanci nie uwierzyli im na słowo i ustalili, że grzejnik pochodzi z... szaletu miejskiego, gdzie według pracowników Urzędu Miasta po raz kolejny doszło do kradzieży grzejnika. Funkcjonariusze odzyskali skradziony przedmiot i przekazali właścicielowi. Natomiast mieszkańcy Susza zostali ukarani mandatami.

asp. szt. Artur Ryll – służbę w Policji rozpoczął 16 lat temu. Przez 7 lat pracował w pionie prewencji. Trzy lata pracował jako dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych KP Susz. Natomiast od 6 lat pełnił służbę na stanowisku asystenta w Zespole ds. Kryminalnych  Komisariatu Policji w Suszu. Pod koniec lipca objął obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Zalewie. Komendant Powiatowy gratulując mu awansu podkreślił, że jego praca i zaangażowanie w wykonywanie zadań służbowych, pozwoliły go wyróżnić spośród innych funkcjonariuszy i powierzyć mu obowiązki kierownika posterunku.

(JK/TM)

Powrót na górę strony