Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Pobił go były konkubent obecnej partnerki. Rozdzieli ich decyzja prokuratora

Policyjny dozór i zakaz zbliżania się do poszkodowanych – o zastosowaniu takich środków postanowił prokurator, by skutecznie rozdzielić krewkiego mężczyznę, jego byłą partnerkę i jej obecnego konkubenta. Zatrzymany mężczyzna nie dość, że pobił partnera byłej konkubiny to także groził im pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Oficer dyżurny policji został powiadomiony o tym, że jeden z mieszkańców Iławy został zaatakowany przez innego mężczyznę. Funkcjonariusze rozpytali dokładnie zgłaszającego i przesłuchali świadków ustalając, że Rafał W. przyszedł do obecnego partnera swojej byłej konkubiny i uderzając rękoma pobił go. Mężczyzna doznał licznych urazów oraz potłuczeń.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że Rafał W. nie poprzestał tylko na przemocy fizycznej. Mężczyzna wysyłał sms-y, w których groził pokrzywdzonemu oraz swojej byłej konkubinie pozbawianiem życia a także zniszczeniem mienia. Osoby te obawiały się spełnienia gróźb, dlatego wszystko zgłosiły organom ścigania.

Rafał W. został zatrzymany.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz mieszkaniec Iławy będzie musiał raz w tygodniu stawiać się w komendzie w Iławie, a dodatkowo ma zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakaz zbliżania się do nich na odległość nie mniejszą niż 150 m.

(JK)

Powrót na górę strony