Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Pamiętamy...

Zginęli na służbie broniąc życia, zdrowia i mienia obywateli. Pielęgnując wspomnienie o policjantach, którzy odeszli na wieczną służbę, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, Komendant Miejski Policji w Olsztynie a także przedstawiciele innych instytucji zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym ich pamięci.

2 listopada – czyli w Zaduszki – policjanci oraz przedstawiciele innych służb spotkali się w jednym miejscu i w jednym czasie, by wspólnie uczcić pamięć policjantów poległych na służbie.

Pod pomnikiem na ul. Pstrowskiego w Olsztynie, przy udziale asysty kompanii honorowej olsztyńskiego Oddziału Prewencji Policji, stawili się insp. Marek Walczak Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, mł. insp. Mieczysław Wójcik Komendant Miejski Policji w Olsztynie oraz kom. Sławomir Koniuszy Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie i jego Wiceprzewodniczący asp. Radosław Rząp.

Nie zabrakło także Jolanty Szok Przewodniczącej Zarządu Zakładowego Związków Zawodowych Pracowników Cywilnych MSWiA KWP w Olsztynie i Waldemara Jakóbowskiego Wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego ZZ NSZZ Pracowników Policji w Olsztynie.

W imieniu Zarządu Wojewódzkiego Sekcji Emerytów i Rencistów Policji w Olsztynie znicz pod pomnikiem zapalił jego Przewodniczący Jerzy Kowalewicz.

Modlitwę wspominkową przeprowadził Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie ks. dr inż. Zbigniew Czernik.

 • Delegacja policjantów pod pomnikiem
  Delegacja policjantów pod pomnikiem
 • Delegacja pod pomnikiem
  Delegacja pod pomnikiem
 • Delegacja pod pomnikiem
  Delegacja pod pomnikiem
 • Delegacja policjantów pod pomnikiem
  Delegacja policjantów pod pomnikiem
 • Delegacja pod pomnikiem
  Delegacja pod pomnikiem
 • Asysta honorowa przy pomniku
  Asysta honorowa przy pomniku

5 listopada w Parafii NMP Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała przy ul. Kromera 2a w Olsztynie odbędzie się Msza Święta za zmarłych ze służb mundurowych.
(TM)

Powrót na górę strony