Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za rozbój

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Ełku podejrzanych o rozbój. Agresorzy zaatakowali pokrzywdzonego przed sklepem i zabrali mu plecak z pieniędzmi, dokumentami oraz sprzętem elektronicznym. 34 i 27-latek usłyszeli już prokuratorskie zarzuty rozboju.

Do zdarzenia doszło w piątek (14.08.2026) na terenie jednego z osiedli Ełku. Pokrzywdzony wchodząc do sklepu został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Napastnicy chwilę wcześniej pod sklep przyjechali rowerami. Jeden z nich uderzył mężczyznę w tył głowy. Gdy pokrzywdzony upadł, sprawcy zabrali mu plecak, w którym znajdował się portfel z pieniędzmi i dokumentami oraz powerbank. Agresorzy po całym zdarzeniu uciekli. Pokrzywdzony kojarzył mężczyzn z widzenia, co pomogło policjantom w ustaleniu ich tożsamości. Zatrzymanie 34 i 27-latka było więc tylko kwestią czasu. Już w poniedziałek (17.08.2026) funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych.

Jak się okazało, starszy z mężczyzn miał już na swoim koncie konflikt z prawem. 34-latek był poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za stosowanie gróźb karalnych, naruszenie nietykalności cielesnej i zniszczenie mienia.

Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 27-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Obaj podejrzani trafili do aresztu.

Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Deskrypcja tekstowa filmu: prowadzenie zatrzymanego mężczyzny przez policjantów.

Film KPP w Ełku

Pobierz plik KPP w Ełku (format mp4 - rozmiar 3.04 MB)

Powrót na górę strony