Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Odpowie za kradzież rowerów

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Biskupiec, który podejrzany jest o kradzież 2 rowerów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane przez policjantów rowery trafiły już do prawowitych właścicieli.

Na początku miesiąca policjanci zostali powiadomieni o kradzież roweru z jednej z prywatnych posesji w Bielicach. Właścicielka jednośladu oszacowała straty na 1300 złotych. Trzy tygodnie później funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie dotyczące kolejnej kradzieży jednośladu. Tym razem w Biskupcu. Tam łupem sprawcy padł rower o wartości około 500 złotych. Policjanci pracujący nad tymi sprawami wytypowali mężczyznę podejrzanego o kradzieże. Mieszkaniec gminy Biskupiec został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali skradzione rowery, które trafiły do prawowitych właścicieli.

 

17-latek usłyszał już zarzuty. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej za paserstwo nie uniknie także jego znajomy. 38-letni mieszkaniec tej samej gminy pomógł mu w zbyciu jednego z rowerów wiedząc, że jest kradziony.

 

lm/in

Powrót na górę strony