Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo: Zatrzymali poszukiwanego, który nie zapłacił grzywny

Mrągowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego. 59-letni mężczyzna ukrywał się przed organami wymiaru sprawiedliwości. Jednak nieskutecznie, bowiem policjanci ustalili miejsce jego pobytu. Mężczyzna został skazany za posiadanie tzw. wnyków, dlatego najbliższych 35 dni spędzi w areszcie.

Wczoraj tuż przed godziną 22.00 do jednego z mieszkań w gminie Mrągowo zapukali policjanci. Wcześniej funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu tym może ukrywać się poszukiwany 59-latek. Nie mylili się.

Mimo, że mężczyzna unikał wymiaru sprawiedliwości, tego dnia nie uniknął jednak spotkania z policjantami. Teraz poniesie konsekwencje popełnionego przestępstwa. Naruszył on bowiem swoim zachowaniem przepisy Ustawy Prawo Łowieckie. Wbrew jej zapisom posiadał urządzenia do kłusownictwa. Za to przestępstwo został skazany. Nie zapłacił jednak w terminie zasądzonej grzywny w wysokości 700 złotych. Dlatego, że nie zastosował się dobrowolnie do wyroku, Sąd Rejonowy w Mrągowie wydał Zarządzenie o wszczęciu poszukiwania ogólnokrajowego wraz z nakazem doprowadzenia 59-latka do najbliższego aresztu.

Teraz ma do odbycia zastępczą karę 35 dni pozbawienia wolności.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś zostanie przewieziony do aresztu, gdzie już na pewno nie wymiga się od odbycia kary.

dk/in

Powrót na górę strony