Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Niezwykli goście w nowomiejskiej komendzie

Nowomiejscy policjanci gościli u siebie grupę przedszkolaków z Nowego Miasta Lubawskiego. Dzieci w ramach działań pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji” miały okazję nie tylko zwiedzić budynek, czy zobaczyć specjalistyczny sprzęt, ale przede wszystkim mogły usłyszeć wiele cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem. Policjanci realizując program poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie powiatu nowomiejskiego przekazali najmłodszym zawieszki odblaskowe.

Dziś nowomiejską komendę Policji odwiedziły przedszkolaki. Funkcjonariusze rozpoczęli spotkanie od wspólnego spaceru po budynku komendy. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak wygląda praca policjanta. Dzieci bardzo chętnie przymierzały elementy umundurowania funkcjonariuszy, zobaczyły siłownię i pomieszczenie techników kryminalistyki, gdzie mogły zrobić swoje własne odciski palców.  Jednak jak zawsze, największe zainteresowanie wzbudzał policyjny radiowóz i możliwość siedzenia za jego kierownicą. 

Zwiedzanie zakończyło się w sali odpraw, gdzie policjanci poruszyli najważniejszą kwestię, czyli bezpieczeństwo najmłodszych. Dzieci uważnie słuchały cennych rad. Policjanci przypomnieli także maluchom o ważnej roli ''odblasków''. Realizując program poprawy bezpieczeństwa pieszych na terenie naszego powiatu "Bezpieczni kierowcy=Bezpieczni piesi. Równi w ruchu drogowym" policjanci przekazali najmłodszym zawieszki odblaskowe ufundowane przez PZU. Dzieci zobowiązały się je nosić zawsze przy swoich plecakach i na odzieży wierzchniej.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami  dzieci i młodzież utrwalają zasady bezpiecznych zachowań, ponadto goście jednostek policji poznają rolę policji i pracę funkcjonariuszy. 

lm/in

  • odciski palców wykonywane przez technika kryminalistyki
  • przedszkolaki zwiedzający komendę policji
  • pamiątkowe zdjęcie przed budynkiem komendy
Powrót na górę strony