Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg, Młynary: Nawet nie musieli wyłamywać drzwi. Sprawcy znaleźli klucz pod drzwiami

Policjanci w Młynarach zatrzymali dzisiaj 2 mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie i do jednego z mieszkań na terenie Młynar. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawcy znaleźli klucz pod drzwiami, a dokładnie w szafce na buty. Ukradli 1500 złotych w gotówce. Policjanci ostrzegają przed takimi formami przekazywania kluczy bliskim. Pozostawienie klucza w szafce lub pod wycieraczką to pospolite i umowne miejsce, o którym doskonale wiedzą złodzieje.

Włamanie miało miejsce wczoraj około godziny 10.00 na ulicy Chopina w Młynarach. Sprawcy wiedzieli, że w domu nikogo nie ma. Znaleźli klucz w szafce na buty i bez problemu dostali się do środka. Z portfela, który pozostawił właściciel, wyciągnęli 1 500 złotych i uciekli. Co ciekawe zamknęli za sobą drzwi, a klucz pozostawili w tym samym miejscu. Część z tych pieniędzy wydali na używki.

Dzisiaj rano policjanci zatrzymali do tej sprawy 2 mężczyzn, którzy przyznali się do winy. Do policyjnego aresztu trafił 23-letni Krystian B. oraz jego towarzysz 35-letni Rafał M. Obaj byli wcześniej notowani, m.in. za uszkodzenie mienia i jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Grożą im kary do 10 lat więzienia. 

js/in  

Powrót na górę strony