Aktualności

Podsumowanie weekendu na drogach regionu

Policjanci stale czuwają nad bezpieczeństwem kierujących, również w weekendy. W ten miniony policjanci byli wzywani do 163 kolizji drogowych oraz 16 wypadków, w których rannych zostało 18 osób. Niestety pomimo prowadzonych działań prewencyjnych oraz informacyjnych, za kierownicę pojazdów wciąż wsiadają osoby nietrzeźwe. W miniony weekend policjanci Warmii i Mazur zatrzymali 24 kierujących na "podwójnym gazie"

Działdowo

W piątek (19.06.2026 r.) w Lidzbarku policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Range Rover. Samochodem kierował 40-latek z Warszawy. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h w stosunku do obowiązującej. Na mieszkańca Mazowsza policjanci nałożyli mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych, a także zatrzymali mu prawo jazdy. O zdarzeniu zostanie poinformowany właściwy miejscowo starosta, który wyda wobec 40-latka decyzję o zakazie prowadzenia przez niego pojazdów przez najbliższe 3 miesiące.

W tym samym dniu w Gródkach na terenie gminy Płośnica patrol działdowskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierującą Toyotą, która przekroczyła dozwoloną prędkość. Podczas sprawdzania uprawnień kierującej autem 39-latki okazało się, że ta wsiadła za kierownicę pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Policjanci przerwali mieszkance gminy Działdowo dalsze prowadzenie pojazdu i ukarali ją mandatem za popełnione wykroczenie niestosowania się do ograniczenia prędkości, a w związku z popełnionym przestępstwem poinformowali ją o skierowaniu sprawy do sądu.

Następnie w Działdowie patrol ruchu drogowego w trakcie czynności związanych z zatrzymaniem do kontroli drogowej dwóch mężczyzn poruszających się hulajnogą elektryczną, ujawnił nietrzeźwego mieszkańca Działdowa, który wywrócił się na hulajnodze. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał lekkiego otarcia naskórka, jednak nie potrzebował pomocy medycznej 32-latek poddany badaniu stanu trzeźwości wydmuchał ponad 1,8 promila alkoholu. Wcześniej działdowianin nie stosował się do poleceń policjantów i nie zatrzymał się do kontroli drogowej mimo wydawanych sygnałów do zatrzymania. W związku z popełnionymi czynami wobec nietrzeźwego kierującego hulajnogą sporządzono dokumentację do sądu.

W sobotę (20.06.2026 r.) policjanci ruchu drogowego podczas kontroli kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość ujawnili, że mężczyzna złamał prawo wsiadając za kierownicę pojazdu mając cofnięte uprawnienia do kierowania. Zdarzenie miało miejsce w Gródkach, a kierujący to 56-letni mieszkaniec gminy Kozłowo, który poruszał się Peugeotem. Mężczyzna zakończył dalszą jazdę, a niebawem trafi przed oblicze sądu.

W Działdowie policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Według ustaleń na skrzyżowaniu ulic Rydygiera i Świerkowej kierująca samochodem osobowym marki Skoda Fabia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się motocykliście doprowadzając do zderzenia z nim. Zarówno kierująca autem 61-latka, jak i 41-letni motocyklista byli trzeźwi. Kierujący jednośladem z urazem ręki trafił do szpitala. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Działdowie.

W niedzielę (21.06.2026 r.) w Działdowie patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW.  61-latek wsiadł za kierownicę pojazdu mimo spożywanego wcześniej alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 0,4 promila w jego organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i uniemożliwili mu dalsze kierowanie. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.

Tego dnia policjanci zostali wezwani do Zalesia w gminie Lidzbark w związku z podejrzeniem nietrzeźwego kierującego. Na miejscu policjanci zastali małżeństwo, które jadąc drogą gruntową w Zalesiu ujęli kierowcę Seata, który swoją jazda stwarzał zagrożenie. Podejrzewając, że kierujący autem może być pod działaniem alkoholu zgłaszający zabrali mu kluczyki od pojazdu i wezwali Policję. Ich podejrzenia potwierdziły się. Kierujący Seatem 51-latek poddany badaniu stanu trzeźwości, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna oświadczył, że wspólnie z kolega spożywał alkohol będąc na połowie ryb, po czym wsiadł za kierownice samochodu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał aktualnych badań technicznych.  Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a wobec mężczyzny sporządzili dokumentację do sądu.

Wyrazy uznania należą się małżeństwu, które prawidłowo zareagowało na zaistniałe zagrożenie i pozwoliło wyeliminować z drogi nieodpowiedzialnego kierowcę.

Z kolei w miejscowości Filice patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 50-latka kierującego pojazdem Ford. Mężczyzna poddany badaniu stanu trzeźwości wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gminy Działdowo prawo jazdy i przerwali mu dalsze kierowanie autem. Także w tym przypadku, nietrzeźwy kierujący wytłumaczy się przed sądem.

Giżycko

W piątek (19.06.2026 r.) przed godziną 13.00 w Giżycku na ul. Suwalskiej doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. 82-letnia mieszkanka, wjeżdżając na przejście dla pieszych, doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel. W wyniku zdarzenia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia ciała. 

W sobotę (20.06.2026 r.) około godziny 11.30 w miejscowości Stara Rudówka w gminie Ryn, 44-letnia kierująca samochodem marki Opel, z nieustalonych przyczyn, zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo. Kobieta podróżowała sama, była trzeźwa. Doznała obrażeń ciała.


Tego samego dnia, przed godziną 13.00, policjanci zatrzymali 47-letniego kierującego samochodem marki Peugeot, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczono procesowo.


W niedzielę (21.06.2026 r.) po godzinie 17.00 w miejscowości Zielony Gaj w gminie Kruklanki 52-letni kierujący Peugeotem, mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mężczyzna nie odniósł obrażeń. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Iława

W sobotę (20.06.2026 r.) chwilę po północy, funkcjonariusze z iławskiej jednostki na jednej z ulic w Iławie zatrzymali do kontroli drogowej kierujących hulajnogą elektryczną. Policjanci przebadali pierwszego mężczyznę pod kątem stanu trzeźwości. Badanie wskazało, że 28-latek kierował hulajnogą znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Drugi mężczyzna, 22-latek również został przebadany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna poruszał się jednośladem mając w organizmie ponad 1,3 promila. Obaj mężczyźni otrzymali wysokie mandaty. Ponadto, 28-latek był poszukiwany przez iławski sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności na okres 181 dni. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnej celi. 


Również w sobotę na terenie jednej z miejscowości w gm. Susz policjanci z tamtejszej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 47-latka. Mężczyzna podróżował jednośladem w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie ponad promil alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych.
Natomiast na terenie gminy Zalewo, funkcjonariusze w trakcie patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 37-latka. Mężczyzna został przebadany a wynik stanu trzeźwości wskazał, że kierował rowerem mając w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna również otrzymał wysoki mandat. 


W niedzielę (21.06.2026 r.) policjanci z suskiego komisariatu na terenie Susza zatrzymali do kontroli 41-latka. Mężczyzna został przebadany pod kątem stanu trzeźwości. Wynik badania ujawnił, że kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Podróż cyklisty zakończyła się mandatem w wysokości 2500 złotych.

Lidzbark Warmiński

W sobotę (20.06.2026 r.) na odcinku między miejscowościami Karkajmy – Orneta, na krętym odcinku drogi 41 letnia kobieta, mieszkanka Gdyni, kierując motocyklem nie zachowała dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, zjechała do przydrożnego rowu w następstwie czego przewróciła się i doznała obrażeń wymagających hospitalizacji. Pracujący na miejscu policjanci wykluczyli udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Kobieta została pouczona a motocykl został przekazany osobie wskazanej. Kierująca była trzeźwa.

Dzień później (21.06.2026 r.) na drodze prowadzącej do miejscowości Wola Lipecka, gm. Orneta doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch jednośladów. Pracujący na miejscu policjanci ustalili przebieg zdarzenia, w wyniku którego dwóch kierujących zostało przewiezionych do szpitala z obrażeniami w celu wykonania dalszych badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem 16-letni mieszkaniec gm. Wilczęta, jadąc z pasażerem, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym motocyklem 21-letnim mieszkańcem gm. Wilczęta. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu o dalszym losie zdecyduje sąd. Kierujący oraz pasażer byli trzeźwi.

Również w niedzielę policjanci pracowali na miejscu zdarzenia w Lidzbarku Warmińskim, na ul. Olsztyńskiej, na drodze K51 gdzie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem marki audi 45-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego nie dostosował odległości do pojazdu poprzedzającego i uderzył w tył samochodu marki Cupra, którym kierowała 39-letnia mieszkanka Bartoszyc. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Sprawca wykroczenia został pouczony lecz z uwagi na uszkodzenia w jego samochodzie został zatrzymany dowód rejestracyjny. Policjanci wprowadzili ruch wahadłowy z uwagi na wyciek płynów eksploatacyjnych w jednym z pojazdów. Kierujący pojazdami zostali przebadani na zawartość alkoholu i byli trzeźwi.

Nowe Miasto Lubawskie

W piątek (19.06.2026r.) ok. godz. 15:20 w Nowym Grodzicznie policjanci zatrzymali do kontroli kierującego rowerem 49-latka. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gm. Grodziczno ma w organizmie dwa promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

W sobotę (20.06.2026r.) tuż przed godz. 15:00 na ul. Mickiewicza w Kurzętniku policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli znanego im osobiście mężczyznę kierującego rowerem. Wyczuwalny od niego był charakterystyczny zapach marihuany. Podczas kontroli osobistej 19-latka funkcjonariusze znaleźli ukryty w paczce od papierosów woreczek foliowy z zamknięciem strunowym z zwartością suszu brunatno-zielonego. Przeprowadzone badanie testerem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

W niedzielę (21.06.2026r.) ok. godz. 12:00 w Nowym Grodzicznie policjanci patrolówki uniemożliwili dalszą jazdę rowerem temu samemu nietrzeźwemu rowerzyście, który był kontrolowany piątek. Tym razem 49-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 

Olecko

W niedzielę (21.06.2026 r.) przed godziną 11:00 na drodze K65 w miejscowości Sedranki 26-letnia kierująca osobowym Renault nie zachowała należytej ostrożności przy wymijaniu zwierzęcia, które znalazło się na drodze, w wyniku czego doszło do dachowania prowadzonego przez nią pojazdu. Kierująca oraz przewożona przez nią pasażerka nie odniosły poważnych obrażeń. Kobietę ukarano mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 12 punktów karnych.

Do niebezpiecznego zdarzenia wezwani zostali policjanci oleckiej komendy również w niedzielę (21.06.2026 r.) około godziny 18:00. W miejscowości Puchówka (gmina Wieliczki) kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Dwóch pasażerów w wyniku odniesionych obrażeń zostało przewiezionych do szpitala.

Olsztyn

W piątek (19.06.2026 r.) około godziny 19:30 funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymali informację o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy na ul. Bublewicza w Olsztynie. Na miejsce skierowano policjantów drogówki, którzy potwierdzili przypuszczenia świadka. Za kierownicą ciężarowego Mana siedział 48-latek, którego trzeźwość sprawdzili mundurowi. Badanie wykazało ponad 2,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, sprawa trafiła do sądu.


Tego samego dnia, około godziny 22:00 policjanci zostali poinformowani o tym, że na ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie doszło do kolizji 3 pojazdów. Według relacji świadków kierujący Jaguarem wjechał w 2 pojazdy zaparkowane wzdłuż ulicy. Próbował oddalić się z miejsca. Świadkowie podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu, dlatego uniemożliwili mu dalszą jazdę. Za kierownicą Jaguara siedział 28-latek, który nie powinien „wsiąść za kółko” z dwóch powodów - wydmuchał ponad 2,5 promila i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazał się osobą poszukiwaną. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Odpowie przed sądem za jazdę „na podwójnym gazie” i kierowanie pojazdem bez uprawnień. 


W sobotę (20.06.2026 r.) około godziny 13:30 policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie Jeziorany, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu i skutera. Kierujący jednośladem 58-latek wymagał pomocy medycznej i został przetransportowany do szpitala. Za kierownicą osobowej Hondy siedział 44-latek. Mężczyzna był nietrzeźwy – badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jak ustalili funkcjonariusze nie posiadał on także uprawnień do kierowania pojazdami.


Wieczorem około godziny 22:00 dyżurny komendy miejskiej w Olsztynie odebrał zgłoszenie o pojeździe, którego kierujący ma problem z jego zaparkowaniem. Świadkowie mieli podejrzenie, że mężczyzna, który siedział za kierownicą Mazdy może być nietrzeźwy. Policjanci pod jednym z bloków na Osiedlu Mazurskim zastali 39-latka, od którego wyczuli alkohol. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie mężczyzny wykazało ponad 3,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.


W nocy z soboty na niedzielę (20/21.06.2026 r.), około godziny 00:30 wpłynęła informacja o Volkswagenie, który poruszał się jedną z ulic osiedla Jaroty w Olsztynie. Zdaniem zgłaszającego kierowca spożywał wcześniej alkohol. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrole Policji. Mundurowi w okolicy jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych zauważyli wskazany pojazd i przeprowadzili jego kontrolę. Za kierownicą siedział 40-latek, którego poddano badaniu na zawartość alkoholu – wynik wskazał prawie 1,5 promila. Mężczyzna poruszał się pojazdem mimo aktywnego sądowego zakazu. Razem z nim w samochodzie znajdował się 40-latek. Nerwowe zachowanie obu mężczyzn wzbudziło podejrzenie mundurowych, którzy znaleźli przy nich substancje odurzające. Zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.


W niedzielę (21.06.2026 r.) około godziny 16:00 funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zauważyli mężczyznę, który poruszał się hulajnogą elektryczną po jednej z ulic w Olsztynie. Styl jego jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali policjantów, którzy potwierdzili przypuszczenia swoich kolegów. 42-latek wydmuchał prawie 0,5 promila. Za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. 


Tego samego dnia około godziny 23:00 funkcjonariusze otrzymali informację o mężczyźnie, który według relacji świadka spożywał wcześniej alkohol, a następnie wsiadł do samochodu i krajową „16” odjechał w kierunku Olsztyna. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci komendy miejskiej, którzy napotkali opisany pojazd. Zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą Volkswagena siedział 49-latek. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Ostróda

W piątek (19.06.2026 r.) przed godziną 15:00 w miejscowości Lubajny kierujący pojazdem marki Renault 56-latek poruszał się z prędkością 106 km/h gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Ze swojego postępowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Pół godziny później tego samego dnia (19.06.2026 r.) doszło do kolizji drogowej w miejscowości Górka. 88-letni mężczyzna kierując pojazdem marki KIA podczas wykonywania manewru omijania nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne ogrodzenie znajdujące się po prawej stronie jezdni. Mężczyzna został ukarany mandatem.

W sobotni poranek (20.06.2026 r.) przed godziną 5:00 policjanci ostródzkiej patrolówki pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na trasie S7 w kierunku Gdańska, nieopodal miejscowości Rychnowo. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierujący pojazdem 29-latek nie zachował szczególnej ostrożności przy zmianie pasa ruchu w wyniku czego wjechał na pobocze a następnie wywrócił pojazd. Kierujący był trzeźwy. Razem z nim podróżowało 2 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. 29-latek został ukarany mandatem karnym.

W sobotę (20.06.2026 r.) około godziny 11:30 w miejscowości Łączno gm. Morąg doszło do wypadku drogowego. Kierujący motocyklem trzykołowym 62-latek jadąc w kierunku Morąga w wyniku niezawinionej usterki pojazdu zjechał na lewy pas, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. Kierujący trzeźwy. W wyniku zdarzenia mężczyzna karetką pogotowia ratunkowego przetransportowany do szpitala.

W niedzielę (21.06.2026 r.) około godz. 10:00 w miejscowości Dury, gm. Morąg, w okolicy cmentarza kierujący pojazdem Nissan 58-latek na prostym odcinku drogi na skutek złego samopoczucia, zjechał na przeciwny pas ruchu a następnie uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący zbadany na zawartość alkoholu - trzeźwy. Droga na czas działania służb była zablokowana.

Węgorzewo

W piątek (19.06.2026 r.) przed godziną 17:00 policjanci Wydziału Prewencji zostali skierowani na jedną z ulic w Węgorzewie. Ze zgłoszenia wynikało, że kierujący motorowerem może prowadzić pojazd w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali wskazanego mężczyznę i zatrzymali go do kontroli drogowej. Podczas wykonywanych czynności policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mieszkaniec gminy Węgorzewo odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Powrót na górę strony