Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce/Sokolica: Wszystkie dzieci ze szkoły w Sokolicy mają odblaski, a dzielnicowy z Bartoszyc pamiątkowy album

W Szkole Podstawowej w Sokolicy dzielnocowy spotkał się z uczniami wszystkich klas, a głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci dostały elementy odblaskowe. Z kolei inny dzielnicowy po spotkaniu z dziećmi otrzymał od nich album z własnoręcznie wykonanymi pracami.

Spotkanie dotyczące bezpieczeństwa odbyło się w SP w Sokolicy, gdzie dzielnicowy st. sierż Krzysztof Leśniewski rozmawiał z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Okazuje się, że jest to bardzo interesujący temat dla dzieci, które włączały się w rozmowę zadając pytania, interesowało je zwłaszcza jak i kiedy nosić odblaski i czy tylko dzieci muszą je mieć. Dzielnicowy wyczerpująco odpowiadał na zadane pytania a na koniec spotkania każde dziecko otrzymało od niego pamiątkowy element odblaskowy.

 

 • Dzieci z Sokolicy z odblaskami
  Dzieci z Sokolicy z odblaskami
 • Dzieci z Sokolicyotrzymali od dzielnicowego odblaski
  Dzieci z Sokolicyotrzymali od dzielnicowego odblaski
 • Dzielnicowy z dziećmi z Sokolnicy
  Dzielnicowy z dziećmi z Sokolnicy

 

Przypominamy!

Art. 11 ust. 4a Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym, mówi o tym, że pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

 

 

 

Nie było to jedyne miłe spotkanie dzielnicowego z bartoszyckiej komendy z dziećmi. W dowód sympatii dzielnicowy asp. Paweł Mazuro otrzymał od dzieci z Przedszkola nr 6 w Bartoszycach album z własnoręcznie narysowanymi pracami. Po przeprowadzonym spotkaniu, które odbyło się w formie dyskusji przedszkolaki z „szóstki” wręczyły swojemu dzielnicowemu kolorowy album składający się z własnoręcznych prac. Dzieci zadawały dzielnicowemu mnóstwo pytań i bardzo aktywnie włączały się w dyskusję, zmieniając pogadankę w gorąca dyskusję.

 

 • Album dla dzielnicowego
  Album dla dzielnicowego
 • Album dla dzielnicowego
  Album dla dzielnicowego
 • Album dla dzielnicowego
  Album dla dzielnicowego

Wyrazy wdzięczności są niezwykle ważne w pracy policjanta, a bezcennym jest pozytywny wizerunek policji w oczach najmłodszych. Dzięki zaangażowaniu w służbę, można wiele osiągnąć, a praca z dziećmi jest najbardziej wdzięczna i potrzebna.

 

 

 

Powrót na górę strony