Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Wchodził do lokalu przez okno. Podejrzewany o włamanie, a zatrzymany za posiadanie narkotyków

Kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Iławy, który zatrzymany został przez policjantów pod zarzutem posiadania narkotyków. 25–latek próbował wejść do pomieszczenia, które wynajmuje... przez okno, co zauważył przypadkowy świadek i zaniepokojony wezwał policję. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o próbie włamania do jednego z iławskich salonów gier. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, jednak sprawcy zdołali już się oddalić.

Mając dokładny opis podejrzanych funkcjonariusze po sprawdzeniu okolicznego terenu zauważyli dwóch mężczyzn i kobietę. W trakcie rozmowy z jednym z mężczyzn ustalili, że wynajmuje on salon gier i tam mieszka. 25–latek dodał, że klucze od pomieszczenia zostały mu skradzione dlatego próbował dostać się do środka przez uchylone okno.

To nie uśpiło czujności policjantow, którzy podczas kontroli tych osób ujawnili przy 25–latku biały proszek w woreczku strunowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy policji w Iławie. Po sprawdzeniu narkotestem okazało się, że biały proszek to amfetamina. Mieszkaniec Iławy usłyszał zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał.

Grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

(JK)

Powrót na górę strony