Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Morąg: Wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym uczestniczył 46-latek z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Miłakowo. Samochód uderzył w drzewo, a ranny kierowca oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci jednak szybko go znaleźli i 46-latek trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań, gdyż funkcjonariusze poczuli od niego silną woń alkoholu. Ponadto mężczyzna miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Najprawdopodobniej to spowodowało, że nie czekając na pomoc, oddalił się z miejsca wypadku.

Wczoraj policjanci z Morąga zostali powiadomieni, że na terenie miejscowości Stare Bolity samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że w samochodzie nikogo nie ma. Podczas sprawdzania pobliskiego terenu funkcjonariusze znaleźli mężczyznę, którego obrażenia wskazywały, że brał udział z tym zdarzeniu. Od 46-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu, więc w szpitalu została mu pobrana krew do badań na jego zawartość w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2020 roku.

Teraz policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia. Jeżeli okaże się, że 46-latek prowadził samochód mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i będąc pod wpływem alkoholu, może mu grozić nawet 3-letnie więzienie.

(BB)

Powrót na górę strony