Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn/Elbląg: "Ludzie to nie towar" - polscy i holenderscy policjanci kolejny raz ostrzegają przed współczesnymi formami niewolnictwa

Przymusowa praca, wykorzystanie seksualne, handel organami – to tylko niektóre formy handlu ludźmi, który jest aktualnym problemem nawet we współczesnej Europie. By zwrócić uwagę mieszkańców naszego regionu – szczególnie uczniów szkół średnich, studentów - na zagrożenia związane z wyjazdami zagranicznymi i podejmowaniem tam pracy oraz zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, policjanci z Warmii i Mazur kolejny raz zorganizowali spotkania z przedstawicielem holenderskiej Policji poświęcone tym zagadnieniom.

Tym razem przedstawicielka holenderskich służb wzięła udział w szkoleniu funkcjonariuszy Policji oraz strażników granicznych w Olsztynie oraz Elblągu uświadamiając, jakim problemem jest dziś zagadnienie handlu ludźmi oraz jak duże jest to zjawisko. Spotkała się również z młodzieżą w Środowiskowym Hufcu Pracy w Pasłęku.

Irena de Ruig opowiedziała jak bezpiecznie pracować w Holandii również podczas konferencji „Planuj karierę i pracuj bezpiecznie” inaugurującą Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach, która odbyła się w poniedziałek w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. Organizatorami spotkania były Komenda Wojewódzka i Miejska Policji w Olsztynie, Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie oraz Starostwo Olsztyńskie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wojewoda Warmińsko – Mazurski Marian Podziewski.

Przyjazd przedstawiciela holenderskiej Policji możliwy był dzięki realizacji projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa, praca w Holandii”, zainicjowanego przez Komendę Główną Policji i Policję Holenderską oraz w związku z realizacją przez Wydział Prewencji KMP w Olsztynie działań profilaktycznych w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi dofinansowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

 • Z policjantami z elbląskiej komendy spotkała się Irena de Ruig z holenderskiej Policji
  Z policjantami z elbląskiej komendy spotkała się Irena de Ruig z holenderskiej Policji
 • Uczestnicy spotkania
  Uczestnicy spotkania
 • Spotkanie w Olsztynie
  Spotkanie w Olsztynie
 • Spotkanie w Olsztynie
  Spotkanie w Olsztynie

Powrót na górę strony