Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Po raz kolejny kradł przewody telekomunikacyjne. Odpowie przed sądem

64-letni Kazimierz K. został zatrzymany przez policjantów prewencji podczas próby kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Mężczyzna nie tylko odpowie za kradzież, ale również za zniszczenie sieci telekomunikacyjnej niezbędnej do zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Straty jakich dokonał to prawie trzydzieści tysięcy złotych. Kazimierz K. poszukiwany był również przez Prokuraturę Rejonową w Elblągu.

Była godzina 3.00 rano, gdy policyjny patrol odebrał od oficera dyżurnego komendy zgłoszenie o podejrzanie zachowującej się osobie, która prawdopodobnie na ul. Krakusa kradnie ze studzienek kable telekomunikacyjne. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Kiedy zbliżali się, zauważyli  jak mężczyzna wychodzi ze studzienki i kieruje się w kierunku szkoły, prawdopodobnie do następnej studzienki. Tam czekał na niego drugi patrol. Na widok funkcjonariuszy Kazimierz K. zaczął uciekać. Po kilku minutach został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna znany jest funkcjonariuszom, gdyż wcześniej był już kilkakrotnie rozliczany za podobne kradzieże.

64-latkowi przedstawiono 10 zarzutów kradzieży kabla telekomunikacyjnego, do których się przyznał. Składając wyjaśnienia opowiedział, że wyciągał przewody ze studzienek i odcinał je piłką do metalu. Wcześniej nacinał kable nożykiem upewniając się, czy zawierają miedź. Kazimierz K. wspomniał jeszcze o kilku innych kradzieżach kabli, których się dopuścił. Łącznie było to kilkanaście kradzieży. Straty jakich dokonał to prawie trzydzieści tysięcy złotych. Mężczyzna wyciął  około 1000 metrów przewodów miedzianych z sieci telekomunikacyjnych.

Kazimierz K. odpowie teraz za kradzież, ale również za zniszczenie sieci telekomunikacyjnej niezbędnej do zaspokojenia potrzeb

Powrót na górę strony