Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Węgorzewo: 54-latek bił swojego ojca, a jego syn wezwał na pomoc policjantów

Węgorzewscy policjanci interweniowali u jednej z rodzin na terenie miasta, gdzie doszło do awantury pomiędzy synem a ojcem. O pomoc policję poprosił wnuk twierdząc, że dziadek został pobity przez jego ojca. Sprawca awantury był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W konsekwencji 54-latek trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 23.00 oficer dyżurny węgorzewskiej Komendy Policji skierował patrol na interwencję domową do jednej z rodzin na terenie miasta. O fakcie powiadomił funkcjonariuszy wnuk twierdząc, że jego ojciec bije dziadka. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, pijany mężczyzna wyzywał  swojego ojca, popychał go, wykręcał mu ręce oraz bił. Ponadto 54-latek groził swoim bliskim za to, że wezwali policjantów na interwencję. W konsekwencji  awanturnik został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał  ponad  2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz policjanci sprawdzają sytuacje rodziny. 

Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

gm/af

Powrót na górę strony