Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Chciał ukraść zasilanie sygnalizatora. Wpadł na oczach pracownika firmy drogowej

Mieszkaniec Iłowa usiłował ukraść akumulator zasilający sygnalizator na jednym z wahadeł na przebudowywanej drodze wojewódzkiej 544 z Działdowa do Iłowa. Kradzież udaremnił mu pracownik firmy drogowej, który mężczyznę zatrzymał i przekazał w ręce policji.

Na trasie Działdowo -Iłowo-Osada w nocy z 11 na 12 września br. Piotr K. próbował ukraść akumulator z tymczasowej sygnalizacji świetlnej na remontowanym odcinku drogi w miejscowości Narzym Kolonia. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie go przez pracownika pokrzywdzonej firmy. Mężczyzna zauważył mieszkańca Iłowa-Osady, jak ten próbował uruchomić silnik swojego auta. Nieopodal samochodu leżały uszkodzony sygnalizator świetlny i urządzenie sterujące. Pracownik firmy drogowej powiadomił policję, a ta zatrzymała Piotra K. do wyjaśnienia. Jak okazało się w rozmowie z policjantami, 26-latek przyznał, że chciał ukraść akumulator i uciec z miejsca przestępstwa. 

Funkcjonariusze postawili mężczyźnie zarzuty zniszczenia konstrukcji i uszkodzenia sterownika sygnalizacji świetlnej oraz usiłowania kradzieży akumulatora zasilającego sygnalizator. Łączna wartość spowodowanych strat wyniosła przeszło 6 500 złotych.

Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

jn/af

 

Powrót na górę strony