Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Popełnił wykroczenie, został zatrzymany za posiadanie narkotyków

Policjanci z Wydziału Prewencji z Ełku zatrzymali 36-latka, który miał przy sobie blisko 100 gramów marihuany i małą wagę elektroniczną. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów, gdy pił alkohol w miejscu publicznym. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie także kary za wykroczenie.

W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy 36-letnim mężczyźnie woreczek strunowy z marihuaną i małą wagę elektroniczną. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy miała ona służyć do porcjowania nielegalnych substancji. Mężczyzna miał przy sobie blisko 100 gramów narkotyków, które zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych.   

Mężczyzna zwrócił uwagę patrolu policyjnego, ponieważ idąc ulicą pił piwo. Kiedy zobaczył zatrzymujący się radiowóz, natychmiast zaczął uciekać. Policjanci pobiegli za nim i zatrzymali go po kilkunastu metrach. 36-letni mieszkaniec Ełku został doprowadzony do ełckiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Jeśli szczegółowe badania laboratoryjne potwierdzą wstępne wyniki, że zabezpieczony susz to narkotyki, mężczyzna usłyszy zarzut zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności. Trwają czynności w tej sprawie.

akn/af

Powrót na górę strony