Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Pijany kierowca tira "wpadł" podczas działań „Trzeźwy poranek”

Policjanci z ostródzkiej drogówki przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Miały one na celu przebadanie jak największej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu. Niestety, wśród przebadanych był kierowca samochodu ciężarowego, który wsiadł za kierownicę mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Dzisiaj we wczesnych godzinach porannych policjanci ostródzkiej drogówki przeprowadzili działania „ Trzeźwy poranek”. Miały one na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanych kierujących. Efektem działań było sprawdzenie stanu trzeźwości blisko 100 kierowców. Tym razem, w okolicach Rychnowa „wpadł” kierowca tira, który miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie jechał z Morąga do Działdowa na załadunek. Zanim wjechał na krajową 7 został zatrzymany do kontroli przez policjantów i tym samym zakończył swoją trasę. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości może mu grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.

Takie działania ostródzcy policjanci przeprowadzają regularnie. Pozwalają one, tak jak w tym przypadku, wyeliminować z dróg nieodpowiedzialnych, łamiących prawo kierowców i tym samym poprawić stan bezpieczeństwa na drogach.

Gołdap - miał ponad 3 promile i posiada zakaz prowadzenia samochodów

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie wykazało przeprowadzone przez policjantów drogówki badanie 34- letniego mieszkańca Gołdapi, który w takim stanie kierował vw. Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 18.00 w Gołdapi na ul. Warszawskiej. Oprócz tego, że 34- latek był kompletnie pijany, to posiadał zakaz prowadzenia samochodów do 2016 roku. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ wcześniej był już prawomocnie karany za takie przestępstwo.

bb/ma/af

 

  • Działania "Trzeźwy poranek"
Powrót na górę strony