Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Policjanci przedstawili zarzuty podejrzanym o pobicie nieletniego

Dwóch mężczyzn w wieku 26 i 32-lat odpowie za pobicie nieletniego. Z ustaleń policjantów wynika, że 16-latek został zaatakowany chwilę po tym, jak stanął w obronie swojego kolegi. Chłopak z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kryminalni przedstawili podejrzanym zarzut. Teraz za przestępstwo pobicia grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór (11.09) policjanci zostali poinformowani, że na placu zabaw w Braniewie doszło do pobicia. Pokrzywdzony 16-latek z obrażeniami ciała trafił wówczas do szpitala. Funkcjonariusze prewencji, którzy zostali wysłani na interwencję, wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem i chwilę później sprawdzali już miasto. Na jednej z braniewskich ulic policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi sprawców. 26 i 32-latek zostali zatrzymani. Z uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że mężczyźni zaczepili jednego z nieletnich. Gdy w jego obronie stanął 16-letni kolega, 26 i 32-latek pobili go, kopiąc i uderzając pięściami po całym ciele.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Czynności w tej sprawie trwają.

jc/af

Powrót na górę strony