Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda: Zatrzymali młodych mężczyzn, którzy wymuszali pieniądze od 16-latków

Ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wymuszali pieniądze od 16-latków. 17 i 20-latek grozili poszkodowanym pobiciem i żądali od nich gotówki. Kiedy nastolatkowie stawiali opór, byli bici. Okazało się, że napastnicy przeznaczyli wyłudzone pieniądze na alkohol, który razem pili. Mężczyźni zostali zatrzymali i trafili do policyjnego aresztu. Ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem.

Policjanci z Ostródy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy wyłudzali pieniądze od nastolatków. Sprawcy najpierw pod pozorem pożyczki zabierali 16-latkom gotówkę. Potem już wprost żądali pieniędzy, czy telefonu komórkowego. Kiedy spotykali się z odmową, bili pokrzywdzonych.

Obaj mieszkańcy gminy Łukta zostali zatrzymani przez policjantów i trafili do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania do wszystkiego się przyznali. Jeden z nich wyjaśniał, że zdobyte w wyniku przestępstwa pieniądze były przeznaczane na zakup alkoholu, który wspólnie wypili.

Teraz ze swojego postępowania wytłumaczą się przed sądem. Za to, co zrobili może im grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

bb/af

Powrót na górę strony