Poszukiwani w rękach policjantów
Osoba, która popełniła przestępstwo lub wykroczenie, zawsze musi liczyć się z konsekwencjami. Funkcjonariusze codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.
Iława
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Iławie, zatrzymali poszukiwanego listem gończym, 38-latka. Mężczyzna nie stawił się do odbycia kary bezwzględnego pozbawienia wolności, dlatego też sąd wydał za nim list gończy. Od tego czasu 38-latek przestał być widywany w miejscu zamieszkania, a policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Powiatowej Policji w Iławie wdrożyli odpowiednie czynności operacyjno-poszukiwawcze. Poszukiwany często zmieniał miejsce ukrywania się, funkcjonariusze mieli sygnały, że był widywany w różnych częściach Polski. Taka tułaczka i ciągłe przeświadczenie, że jest szukany przez wymiar sprawiedliwości, powodowały, że nie czuł się komfortowo. We wtorek (24.06.2025 r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie zatrzymali 38-latka w kolejnym miejscu przebywania. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. Mieszkaniec województwa pomorskiego trafił za więzienne mury, gdzie spędzi najbliższe 47 dni za kierowanie pojazdem mechanicznym pod działaniem alkoholu.
Kolejny poszukiwany został zatrzymany po tym jak Prokuratura Rejonowa w Iławie wystawiła za nim zarządzenie o ustaleniu miejsca pobytu. Funkcjonariusze w trakcie czynności służbowych ustalili miejsce przebywania 51-latka, po czym tam pojechali. Policjanci od mężczyzny pobrali oświadczenie, a następnie zwolnili go.
Natomiast szukanego 45-latka funkcjonariusze zatrzymali podczas interwencji. Policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który śpi na klatce. Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali go i sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 45-latek szukany jest przez Sąd Rejonowy w Ełku do osadzenia w zakładzie karnym. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w więzieniu, gdzie spędzi najbliższe 15 dni.
Nidzica
We wtorek (24.06.2025 r.) około godz. 12:00 w jednym z mieszkań na terenie miasta policjanci ujawnili 38-latka poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Nidzicy do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Mężczyzna jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego. Tam, zgodnie z dyspozycją sądu, spędzi najbliższy rok.
(jk/ap/kh)